VIDEO KURZ - Daňové a účetní novinky 2021 + cestovní náhrady, kód V401/20

1.12.2020 - 31.3.2021
Cena
990 Kč
Název vzdělavatele: Ing. Zdenka Brzobohatá
Forma: Online

Anotace:
Lektor: RNDr. Ivan Brychta, daňový poradce, Datum záznamu: 1. 12. 2020

Popis kurzu:
Obsah video kurzu: 
Cílem video kurzu je seznámení účastníků s již schválenými nebo připravovanými změnami v daňové a účetní oblasti pro rok 2021. V rámci výkladu bude zdůrazněno, co z novinek je možné použít zpětně i pro rok 2020, budou zmíněny i novinky v zákonech s daněmi a účetnictvím souvisejících a změny v cestovních náhradách pro rok 2021. Obsah video kurzu bude přizpůsoben aktuálnímu vývoji legislativy v době konání webináře.
Změny v daních z příjmů (řešení tzv. hybridních nesouladů, zdanění při přemístění majetku bez změny vlastnictví, zdanění vyšších výher z hazardních her a účtenkové loterie, rezervy v pojišťovnictví od roku 2020, zpětné uplatnění daňové ztráty vč. speciálního postupu pro rok 2020, mezinárodní smlouva a související úpravy, připravovaný stravenkový paušál a další).
Změny v zákoně o DPH (změny sazeb DPH/přeřazení některých služeb a zboží do 10 % sazby DPH, DPH u nájmu od roku 2021, plnění v řetězci s jedinou přepravou, přemístění zboží a režim skladu, změna u zvláštního režimu pro poskytování cestovní služby, záloha na nadměrný odpočet a další).
Změny dalších daňových zákonů, např. daňového řádu (zcela zásadní novela účinná od roku 2021), zákona o evidenci tržeb (rozšíření povinnosti evidovat tržby vč. podmínek a termínů účinnosti, evidování tržeb v novém zvláštním režimu), zákona o spotřebních daních (úpravy nejen v souvislosti s epidemií koronaviru), snížení silniční daně u vybraných nákladních vozidel, zrušení daně z nabytí nemovitých věcí (vč. souvisejících postupů) a další.
Změny v účetních předpisech (v zákoně o účetnictví, prováděcích vyhláškách a v Českých účetních standardech, v návaznosti na vývoj legislativy).
Sazby cestovních náhrad pro rok 2021.
Další změny v návaznosti na legislativní proces.
Dotazy a diskuse
Výklad bude ilustrován na příkladech a bude doplněn aktuálními stanovisky GFŘ a MF k dané problematice. Rovněž budou zdůrazněny nové postupy ve srovnání s dřívějšími.

VIDEO KURZ - Daňové a účetní novinky 2021 + cestovní náhrady, kód V401/20

Termín: 1.12.2020 - 31.3.2021
Cena kurzu: 990 Kč

Máte otázky ke kurzu? Pošlete zprávu pořadateli.

Abychom Vám mohli službu poskytnout, potřebujeme Váš

SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Uděluji JCMM, z. s. p. o., sídlo Česká 166/11, 602 00 Brno, IČO: 750 64 707 (JCMM) souhlas se zpracováním svých osobních a citlivých údajů, které jsem uvedl/a v tomto formuláři, a údajů, které JCMM poskytnu při kariérovém poradenství realizovaném JCMM.

mými osobními a citlivými údaji může JCMM nakládat způsobem a v největším rozsahu stanoveném v zákoně č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, a dále v obecném nařízení EU o ochraně osobních údajů č. 2016/679, a to za účelem mé účasti na aktivitách JCMM.

JCMM moje osobní a citlivé údaje neposkytne bez mého souhlasu třetím osobám s výjimkou kontrolních a nadřízených orgánů. Svůj souhlas uděluji JCMM na dobu neurčitou.

Beru na vědomí, že podle obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů mám právo:

  • vzít souhlas kdykoliv zpět,
  • požadovat po JCMM informaci, jaké moje osobní údaje zpracovává, žádat si kopii těchto údajů,
  • vyžádat si u JCMM přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit, popřípadě požadovat omezení zpracování,
  • požadovat po JCMM výmaz těchto osobních údajů
  • na přenositelnost údajů,
  • podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů nebo se obrátit na soud.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace