Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací
Zpět do kategorie Řemesla

Elektrikář - silnoproud (zkrácené denní studium vhodné pro absolventy)

Popis
Jednoleté zkrácené denní studium pro všechny, kteří mají dokončené jakékoliv středoškolské vzdělání (s maturitní zkouškou, výučním listem). V teorii studujete pouze odborné předměty, odborný výcvik zahrnuje praktická cvičení a praxi. Jednoleté studium je zakončeno složením závěrečné zkoušky a získáním výučního listu.
Profil absolventa

Ke svému středoškolskému vzdělání přidá absolvent tohoto oboru znalost elektrických rozvodů, elektrotechnických součástí a elektrospotřebičů, orientaci v technické dokumentaci, zapojení domovních a průmyslových rozvodů a rozvodných zařízení. Tyto znalosti a dovednosti připraví absolventa i k získání odborné způsobilosti v elektrotechnice dle §5 vyhl.č. 50/1978 Sb.

Běžný absolvent tohoto učebního oboru může pracovat jako opravář elektrospotřebičů, provozní elektrikář, odborník v oblasti bytových a průmyslových instalací, elektromontér, montér elektrorozvodných sítí, elektrikář zabezpečovacích zařízení, specializovaný pracovník v elektro-obchodu či soukromý podnikatel v oboru elektro.

Ovšem v kombinaci s vaším předchozím středoškolským studiem jsou vaše možnosti nezměrně větší. Můžete nabídnout kombinaci středoškolského studia a vyučení, která vás posouvá k širším možnostem zaměstnání i studia (učitel odborného výcviku a odborných předmětů, specialista pro oblast elektrotechniky, technik, revizní technik, …..)Dalším bonusem je náskok v odborných předmětech při dalším studiu na vyšších a vysokých školách.

Studium řemesla je výzva pro činorodé lidi, kteří vidí daleko dopředu. Studium energetiky je výzva pro rozumné a odvážné. Je to o tom, být technicky na výši, neustále se vzdělávat a držet špičkovou kvalitu své práce - být dobrým profesionálem. Pak je energetika oborem, který zahrnuje spoustu zajímavých činností a hodně možností profesního růstu. Podstatné si je uvědomit, že energetika je velmi dynamický obor, který se stále rozvíjí. Ti, co pochopili, nelitují. Jaký je vhled do budoucnosti? Elektromobily kam oko dohlédne, solární panely s bateriových zásobníkem na každém domě, ............. Vždy tu bude práce pro energetika.

Praktické informace o kurzu

Ulice a č.p.
Sokolnice 496
Obec
Sokolnice
PSČ
664 52
Okres
Brno-venkov
Cena
Zdarma
Formální výstup
Výuční list
Statut
Zkrácená forma studia

Máte zájem nebo otázky?
Pište pořadateli kurzu

Povinné položky
Ochrana osobních údajů

Není tento kurz pro vás to pravé?

Podívejte se na dalších 45 kurzů v kategorii Řemesla

Poradíme vám, jak si vybrat správný kurz

Využijte našeho live chatu v rámci služby internetového poradenství.