Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací
Zpět do kategorie Právo v sociálních službách
Tento kurz již není aktuální. Podívejte se na dalších 109 kurzů v kategorii Právo v sociálních službách

Využití zahrady při práci s uživateli sociálních služeb
Pořadatel kurzu: Zřetel, s.r.o.

Popis


Účastníci budou seznámení se základy zahradní terapie, care farming a terapie ve volné přírodě. Dostanou informace o výhodách přístupu care farming, seznámí se se základy aktivit se zvířaty a aktivit v zahradě. Získají náhled na toto prostředí jako na terapeutické médium a prostředek k (re)integraci. Účastníci se seznámí se zahradní terapii, jejím historickém vývoji a především využití zahradní terapie v rámci sociálních služeb. V rámci školení budou nabídnuty různé praktické příklady zahradní terapie a její využití u různých cílových skupin a to i v rámci různých prostředí (pobytové služby, mobilní mini zahrady pro imobilní klienty, balkónové zahrady, zahrady pro klienty s tělesným handicapem, zahrady v léčebných komunitách, atp.).

 

Cíle


Účastník se seznámí se základy zahradní terapie a care farming a jejich principy. Představeny budou také základní nástroje a techniky, včetně smyslové aktivizace a jejího využití v rámci zahradní terapie. Účastníkům bude nastíněn průběh praktických technik a k nim potřebných pomůcek. Účastník se obeznámí s vhodností užití zahradní terapie u jednotlivých cílových skupin a v různých situacích.

 

Praktické informace o kurzu

Ulice a č.p.
Obec
Olomouc
PSČ
Okres
všechny
Cena
1 390 Kč
Formální výstup
Osvědčení o účasti v akreditovaném vzdělávacím programu

Není tento kurz pro vás to pravé?

Podívejte se na dalších 109 kurzů v kategorii Právo v sociálních službách

Podobné kurzy

Krizová intervence v praxi

Kde: Brno-město

Cena: 2 350 Kč

Péče o sebe pro pečující

Datum: 23.10.2019

Kde: Brno-město

Cena: 2 350 Kč

Poradíme vám, jak si vybrat správný kurz

Využijte našeho live chatu v rámci služby internetového poradenství.