Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací
Zpět do kategorie Právo v sociálních službách
Tento kurz již není aktuální. Podívejte se na dalších 289 kurzů v kategorii Právo v sociálních službách

Práce s rodinami osob s duševním onemocněním
Pořadatel kurzu: Zřetel, s.r.o.

Popis


Účastnící tohoto kurzu získají poznatky o tom, jak se zachovat při prvním kontaktu s rodinou, jak získat co nejvíce relevantních informací o vztazích v této rodině (dobré vztahy, narušené vztahy). Pracovníci by měli znát dobře povahu a potřeby dané nemocné osoby vzhledem k anamnéze. Při práci s touto rodinou je potřebné mít informace, kde se mohou tyto rodiny nebo jejich členové obrátit pro radu či pomoc, transport nemocného nebo občasné umístění této nemocné osoby do zařízení, která se tímto zabývají. Důležité je také umět poradit ve věci hmotné potřeby při mimořádně tíživých situacích. Účelem tohoto kurzu je, aby pracovníci pečující o tyto rodiny získaly jejich důvěru a naopak.

 

Cíle


Cílem kurzu je zasvětit všechny pracovníky ať už sociální pracovníky na úřadech, nebo pracovníky v sociálních službách do problematiky týkající se potřeb rodin, ve kterých žije osoba s duševním onemocněním. Podle typů onemocnění a také podle věku těchto osob je potřeba zvolit různé přístupy, případně metody péče o tyto osoby. Tento kurz by měl všechny zainteresované osoby, které se starají o tyto rodiny připravit na různé eventuality a specifika dle typu a rozsahu onemocnění, aby tak mohli co nejlépe informovat rodiny, jak efektivně a bez zbytečného stresu vést život v těchto rodinách. Použitím příkladů z minulosti, které byly řešeny pracovníky, kteří se starají o tyto rodiny, přispěje k lepšímu poznání životních situací a jejich řešení.

 

Praktické informace o kurzu

Ulice a č.p.
Obec
Brno
PSČ
Okres
všechny
Cena
2 450 Kč
Formální výstup
Osvědčení o účasti v akreditovaném vzdělávacím programu

Není tento kurz pro vás to pravé?

Podívejte se na dalších 289 kurzů v kategorii Právo v sociálních službách

Podobné kurzy

Krizová intervence v praxi

Datum: 1.10.2019

Kde: Brno-město

Cena: 2 350 Kč

Péče o sebe pro pečující

Datum: 23.10.2019

Kde: Brno-město

Cena: 2 350 Kč

Poradíme vám, jak si vybrat správný kurz

Využijte našeho live chatu v rámci služby internetového poradenství.