Podzim patří studentům i vzdělávání dospělých

Během podzimu připravilo Centrum vzdělávání všem několik akcí pro žáky i dospělé. Začínáme na Mezinárodním strojírenském veletrhu, jedeme do škol v regionech, nabízíme celokrajské akce v rámci Týdnů vzdělávání dospělých a otevřeme vám dveře i přímo u nás.

Od 29. 9. Týdny vzdělávání dospělých v Jihomoravském kraji

Týdny vzdělávání dospělých zahrnují aktivity motivující účastníky k dalšímu vzdělávání a také vzdělavatele k jejich nabídce. Kurzy, semináře, konference či workshopy zařazené do programu TVD jsou pro účastníky zdarma. Přehled akcí najdete na www.najdivzdelavani.cz.

S námi si budete moci vyzkoušet cvičné výběrové řízení formou Assessment centra, vytvořit si kreativní životopis nebo přijít na den otevřených dveří, kde vám naši pracovníci bez objednání zodpoví vaše dotazy.

Dny otevřených dveří v CVV:

10. 10. (13-17 hodin) Znojmo, nám. Armády 8

14. 10. (12-19 hodin) Brno-Bosonohy, Pražská 38b

27. 10. (13-17 hodin) Znojmo, nám. Armády 8

3. 11. (12-18 hodin) Brno-Bosonohy, Pražská 38b

 

30. 9. – 3. 10. Kariérní program pro žáky ZŠ a SŠ na Veletrhu odborného vzdělávání při MSV, stánek Jihomoravského kraje, pavilon Z

Společné expozice JMK na 56. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně se účastní 20 odborných středních škol, s jejichž nabídkou oborů a vzdělávání se mohou seznámit žáci 8. a 9. tříd základních škol. Doprovodný program CVV se pak zaměří na vstup budoucích absolventů ZŠ a SŠ na trh práce s možností individuálních konzultací s kariérním poradcem.

Od 8. 10. bude probíhat v jednotlivých regionech program Škola končí, a co dál?

Program pro SOŠ, během kterého se žáci posledních ročníků dozvědí potřebné informace k usnadnění přechodu na trh práce. Kariérní poradci se společně se zástupci úřadů a firem budou postupně věnovat žákům na Boskovicku (8. 10.), Blanensku (15. 10.) a Hodonínsku (21. 10.). „Snažíme se motivovat žáky, aby poslední rok studia aktivně využili vzhledem ke své kariéře, a zároveň jim ukazujeme konkrétní příklady z praxe,“ přiblížila akci odborná poradkyně CVV Dana Sklenářová.

15. 10. Možnosti studia a práce v zahraničí, Administrativní a školicí centrum JMK, Cejl 73, Brno

Celokrajský seminář, který pořádá CVV ve spolupráci s Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy, Eurocentrem a Eures se zaměří na aktuální nabídku studia a práce v zahraničí. Po dopolední odborné části programu je od 15 do 17 hodin (pozvánka zde) akce volně přístupná všem studentům základních, středních a vysokých škol i ostatním zájemcům, kteří se dozví informace o pracovních příležitostech v zemích EU (EURES), jaké jsou možnosti stáží v institucích EU, jako je Evropský parlament a Evropská komise (EUROCENTRUM) a také aktuality o programu Erasmus+ (NAEP).

4. 11. Veletrh Gaudeamus, Výstaviště Brno

V rámci stanoviště CVV proběhne na veletrhu Gaudeamus prezentace jihomoravských odborných škol. Veletrh je určen všem zájemcům o další studium po maturitě, zejména studentům 3. a 4. ročníků SŠ.

10. 11. Seminář Střední školství v Jihomoravském kraji, Administrativní a školicí centrum JMK, Cejl 73, Brno

Odbor školství KrÚ JmK ve spolupráci s CVV pořádá odborný seminář zaměřený na aktuální situaci a budoucí vývoj středního školství v kraji.