Festival vzdělávání má za sebou 25. ročník

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festival vzdělávání má za sebou 25. ročník. Poradenská zóna byla místem, u kterého zastavil téměř každý návštěvník dvoudenní události. Bývalý Veletrh středních a vyšších odborných škol byl určen především pro žáky posledních ročníků základních škol. Přicházeli sami, často v doprovodu rodičů. Kdo neměl jasnou představu o výběru školy, využil několika možností.

Příležitost zažít konzultaci v rámci Poradenské zóny nepřetržitě zajišťovali poradci JCMM, z. s. p. o. společně s pracovníky brněnské pobočky Úřadu práce. S kariérovým poradcem se při osobní kariérové konzultaci během festivalu setkalo přibližně 200 žáků.

Vyberskoly.cz

Další možností, aby se žáci mohli lépe zorientovat ve výběru školy, bylo projít si jednotlivé sekce festivalu, rozdělené podle oborů. Součástí akce byly stánky jednotlivých škol. Obrovskou návštěvnost zaznamenala webová doména www.vyberskoly.cz, která vznikla jako podpora budoucích středoškoláků. Je otevřená i po skončení festivalu a jen během festivalového víkendu na ni zabrousilo přes 3 tisíce návštěvníků.

„Unikátní webová podpora umožňuje žákům, rodičům, ale i pedagogickým pracovníkům získat informace týkající se přechodu žáka ze základní na střední školu. Na jednom místě najde především praktické informace, které jsou přehledně uspořádány do chronologicky navazujících kroků, které musí žák podniknout ještě před tím, než na dané škole začne studovat. Nalezne zde veškeré potřebné informace k přihláškám, seznámí se s jednotnou přijímací zkouškou, pohlídá si důležité termíny apod. Ač jsou informace velice obsáhlé, může se stát, že i tak žák na svou otázku nenalezne odpověď, proto je zde k dispozici i kontaktní e-mail, na který žák může napsat,“ vysvětlila Eliška Lízalová, metodik dalšího vzdělávání JCMM, z. s. p. o.

Jaká nejčastější témata řešili žáci na festivalu?

 

Organizátorem Festivalu je každoročně Jihomoravský kraj. Partnerskou organizací, která komunikovala s jednotlivými vystavovateli (školy, firmy apod.) v rámci festivalu byla Střední škola polytechnická Brno, Jílová, příspěvková organizace. Podporu nově vzniklého webu a poradenské zóny zajistila organizace JCMM, z. s. p. o.