Mgr. Petra Šnepfenbergová

Jmenuji se Petra Šnepfenbergová. Velkou část svého dosavadního profesního života jsem pracovala jako středoškolská učitelka. Během působení na gymnáziu jsem do svého pracovního portfolia přidala kariérové poradenství a vzdělávání, kterému se systematicky věnuji od roku 2008. Za svou práci jsem získala v roce 2018 Národní cenu kariérového poradenství.

Aktuálně pracuji jako odborná konzultantka v JCMM Brno a na pozici kariérové poradkyně na základní škole. Tato kombinace mi dává možnost propojovat svět teorie a praxe. Mám i zkušenosti s kariérovým poradenstvím v mimoškolním vzdělávání dětí či při návratu z rodičovské dovolené do práce.

Ať už pracuji se žáky ve škole, spolupracuji s pedagogy a poradci či komunikuji s (rodičovskou) veřejností, vždy se shodneme na tom, že nezbytným základem pro plánování či rozhodování se o další vzdělávací resp. profesní cestě jsou kvalitně zmapované kompetence. A kde důkazy o kompetencích uchovat? K tomu je vhodným nástrojem portfolio. Proto se aktuálně věnuji otázkám: Co do profesního portfolia patří? Jak si portfolio vést a reflektovat? K čemu a jak ho využít pro svůj kariérový rozvoj?