Potravinářství

Níže v nabídce naleznete přehled firem, které nabízejí exkurze pro žáky a pedagogy. Stačí si jen vybrat, objednat prohlídku předem na uvedených kontaktech jednotlivých společností a dostavit se na místo v domluvený termín. 

Nemůžete se spojit s vybranou firmou? Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.


FRUJO, a. s.

Společnost FRUJO, a. s. patří k významným českým výrobcům potravinářských komponentů aplikovaných v různých odvětvích potravinářského průmyslu. Výrobní program je zaměřený primárně na ovocné a zeleninové komponenty určené pro mlékárenský a tukový průmysl. Tyto ovocné komponenty najdete v produktech většiny českých výrobců jogurtů a dalších mléčných výrobků. Velmi oblíbené jsou též omáčky typu Tatarka. Společnost vyrábí také komponenty pro nápojový program, produktové portfolio skvělé točené zmrzliny pod značkou TOJE a v neposlední řadě využívá své know-how a širokou základnu surovin pro výrobu dezertních polev a náplní pro pekaře a cukráře. Oblíbeným produktem jsou unikátní přírodní sirupy Fruit-in-the-bottle na bázi ovoce a třtinového cukru bez konzervace a přikrášlování tzv. „éčkovými“ ingrediencemi. 

Zaměření na: studenty SŠ strojních a elektrotechnických oborů, potravinářských oborů, ale také obchodních a administrativních oborů
Místo konání: ve firmě v Tvrdonicích, okr. Břeclav
Hana Gergičová

hgergicova@polak-international.com
731 691 090
https://www.frujo.cz/

Lef spol. s r.o.

Společnost Lef spol. s r.o. vznikla v roce 2001 se sídlem a provozovnou v Miloticích u Kyjova. Od samého začátku se zabývá výrobou, prodejem a distribucí nejrůznějších druhů knedlíků, těst a příloh. Stále rozšiřují sortiment, který mohou nabídnout jak gastro vývařovnám, tak maloobchodním či velkoobchodním sítím po celé České Republice. Společnost Lef patří již řadu let k významným výrobcům kvalitních a chutných výrobků, ke kterým se zákazníci rádi vracejí.

Zaměření na: žáky II. stupně ZŠ a studenty SŠ
Místo konání: v sídle společnosti Zámecká 125, Milotice, okr. Hodonín
Blanka Kabelová

info@lef.cz
736 767 306
https://www.lef.cz/

Hustopečská mandlárna s.r.o.

Společnost Hustopečská mandlárna s.r.o. je malá rodinná společnost čítající 5 zaměstnanců. Vyrábí mandlové alkoholické nápoje a pod svojí značkou sdružuje výrobce mandlových produktů z různých odvětví jako např. potravinářství, kosmetiky, výroby šperků a jiné. Společnost vlastní kavárnu s prodejnou a mandloňový sad

Zaměření na: žáky I. a II. stupně ZŠ, studenty SŠ a VŠ, ale i veřejnost
Místo konání: v mandloňovém sadu, kde se návštěvníci dozví informace z historie pěstování mandlí na Hustopečsku, a dále pokračuje degustací mandlových produktů v kavárně na ulici Na Úvoze 1448/2, Hustopeče, okr. Břeclav
Mgr. Michal Heřman

777 163 135
https://www.mandlarna.cz/

Pekařství Křižák, s.r.o.

Ve společnosti Pekařství Křižák, s.r.o. si zakládáme na poctivé práci již přes 25 let. Sázíme na tradici a inspiraci pro naše recepty čerpáme ze zkušeností starých mistrů, našich babiček i prababiček. Naší výkladní skříní je 6 prodejen.
 

Zaměření na: žáky I. a II. stupně ZŠ a studenty SŠ
Místo konání: ve firmě v Kloboukách u Brna
Anna Křižáková

anicka@pekarstvikrizak.cz
602 602 973
https://www.pekarstvikrizak.cz/

Savencia Fromage & Dairy Czech Republic, a.s.

Společnost Savencia Fromage & Dairy Czech Republic, a.s. působí v České a Slovenské republice od roku 1993. Od té doby se v obou zemích stala lídrem na trhu se sýrařskými a mlékárenskými specialitami, a to především díky jedinečné kvalitě a nezaměnitelné chuti svých výrobků. Ve dvou závodech v ČR a v jednom na Slovensku v současné době pracuje více než 1000 zaměstnanců, kteří velkou měrou přispívají k úspěchům celé skupiny.

 

Zaměření na: žáky 9. tříd ZŠ a studenty SŠ potravinářských a technických oborů
Místo konání: ve výrobním závodu na Vysočině, v Hesově 421, Přibyslav, okr. Havlíčkův Brod
Jitka Žaková

jitka.zakova@savencia-fd.cz
602 365 035
http://savencia-fd.cz/

Sonnentor s.r.o.

Společnost Sonnentor s.r.o. působící na českém trhu od roku 1992. Zaměřuje se na výrobu biočajů a biokoření. Kromě toho, že jsou výrobní firmou, jsou také turistickým cílem. Pravidelně pořádájí kulturní akce, workshopy, akce pro děti. Návštěvníci se mohou zúčastnit exkurze ve výrobě biočajů, ochutnat speciality v čajovém salonu s kavárnou ČAS NA ČAJ nebo se projít bylinkovou zahradou sv. Hildegardy. Ekologie, etické podnikání a bio zemědělství jsou hodnoty, na kterých společnosti skutečně záleží.

Navštivte online exkurzi. Chcete si odpočinout od povinností všedních dní a zpříjemnit si čas návštěvou SONNENTORU? Rádi vás provedou voňavou firmou alespoň virtuálně.

 https://www.sonnentor.com/cs-cz/navstivte-nas/zazitkove-exkurze

Zaměření na: děti MŠ, žáky I. a II. stupně ZŠ, studenty SŠ, veřejnost, studenty VŠ, kteří se mohou zúčastnit exkurzí s přednáškou o odpovědném podnikání a také je možné navštívit např. i exkurze s ochutnávkou
Místo konání: ve firmě na ulici Příhon 943 v Čejkovicích, okr. Hodonín
Nikola Berková

nikola.berkova@sonnentor.cz
602 683 465
https://www.sonnentor.com/cs-cz