O službě

 

Hodnoty, které zastáváme

Odbornost

Setkáte se s odborností a profesionálním přístupem. Našimi službami reagujeme na aktuální témata a potřeby obyvatel. Pravidelně vyhodnocujeme kvalitu našich služeb.

Otevřenost

Jsme průvodci pro všechny napříč věkem i osobní situací. Služby poskytujeme zdarma.

Individuální přístup

Můžete očekávat respekt svého životního příběhu. Naší snahou je ctít individuální potřeby.

Spolupráce

Spolupracujeme s dalšími odbornými institucemi v oblasti vzdělávání a trhu práce. Garantujeme spolehlivost. Jsme důvěryhodným partnerem.

Službu mohou využívat bezplatně obyvatelé Jihomoravského kraje od 14 let.

Inspirace před tím, než se objednám na konzultaci

Výběr školy

Je pro vás aktuální téma volby střední školy? Ať jste rodič nebo žák, jsme tu pro vás. Pro tyto účely vznikl web www.vyberskoly.cz, kde jsou přehledně všechny informace o středních školách v kraji, o termínech přijímacích zkoušek a dnech otevřených dveří. Možná znáte portál www.infoabsolvent.cz, kde jsou i školy mimo region.

Hledání práce

Možná jste práci ještě nikdy nehledali. Nebo prostě jen potřebujete znát situaci na trhu práce a okolnosti hledání zaměstnání. Pokud byste měli zájem o kariérové poradenství z těchto důvodů, poradíme vám ještě před osobní konzultací. Zkuste se porozhlédnout například i na těchto populárních pracovních portálech:

Užitečné sociální sítě a personální agentury

Na webových portálech vybraných organizací, startupů a institucí určitě naleznete sekci zaměřenou na pracovní příležitosti. K hledání práce můžete využít bezplatně například i služeb personálních agentur. Funguje to tak, že se do vybraných zaregistrujete a v momentě, kdy má agentura pracovní pozici, na kterou se jim hodí vaše pracovní zkušenosti, osloví vás s nabídkou zúčastnit se výběrového řízení. K hledání práce lze dobře využívat i sociální sítě.

Trh práce

Dobrý přehled o situaci na trhu práce zjistíte z dostupných statistik např. na stránkách Českého statistického úřadu, kde se nachází čerstvá data o zaměstnanosti a nezaměstnanosti v ČR. My v JCMM pro aktuální informace o situaci na trhu práce často sáhneme po serveru LMC, kde naleznete spoustu dat, ale i trendy v náboru zaměstnanců a další užitečné informace.

Jak to děláme?

Službu kariérového poradenství poskytujeme od roku 2013 a za tu dobu jsme podpořili více než 3 000 klientů.

Organizátorem služby je JCMM, z. s. p. o.

Máte nějaký podnět, chcete nám něco sdělit? Napište nám e-mail na karieroveporadenstvi@jcmm.cz