Užitečné pomůcky

Okořeňte svoji praxi o další techniky a zdroje. 

Zde pro naleznte všechny námi vytvořené metodické materiály z předešlých projektů KaPoDaV a iKAP JMK II. 

Pokud Vás zaujme jakákoliv technika, pomůcka nebo produkt z naší nabídky, neváhejte jej využít pro vlastní poradenskou praxi nebo se nám ozvěte pro konzultaci, jak produkt nejlépe využít. A nezapomeňte nám dát vědět, jak jste spokojeni!

Můžete využít kontakt na Martinu Milotovou, odbornou garantku kariérového poradenství, na e-mailu martina.milotova@jcmm.cz. 

 

 

 

 

Stáhněte si pracovní listy a metodiky k následujícím tématům:

Metodické dokumenty 

Sebepoznání – kariérní kolo

Program je určen pro studenty středních škol a gymnázií. Aktivity jsou zaměřené na sebepoznání ve smyslu mapování vlastních dovedností, zájmů a hodnot. Jak to, co dělám, souvisí s tím, jakou školu/ profesi si vybírám? Program je založen na důkladné sebereflexi a zpětné vazbě.

Sebepoznání – profesní rodokmen

Program zaměřený na sebepoznání a mapování vlastních zdrojů důležitých pro to, abych se dokázal/a dobře rozhodnout o svém dalším profesním směřování. Možnosti hledání zdrojů v rodině a význam rodiny pro volbu povolání obecně. Program sestává ze společné práce ve škole a následného rozhovoru s příbuzným v domácím prostředí.

Sebepoznání – profesní typy

Program zaměřený na sebepoznání prostřednictvím mapování zájmů a dovedností, pojmenování kompetencí prostřednictvím vlastní sebereflexe i zpětné vazby od spolužáků. Určování vlastního profesního typu podle profesní typologie RIASEC.

Svět práce

Poznávání profesních oblastí a jednotlivých profesí. Při rozhodování o budoucím povolání má mnoho žáků malé povědomí o pracovních možnostech a také často zkreslené představy o tom, jak povolání skutečně vypadá, jaká je náplň práce, jaké je prostředí, případně jaké vzdělání je pro profesi potřeba. Program vede k zamyšlení se nad těmito otázkami.

Programy pro žáky

 

 

E-learning 

 

Články JCMM k tématu předčasných odchodů