Firma LIKO-S - Spolupráce škol a firem

Silná, mezinárodní a inovativní společnost, která je mistrem ve výrobě prémiových stavebních systémů vytvářejících lepší budovy pro lidi a přírodu.

Za touto vizí se skrývá česká výrobní a stavební rodinná firma sídlící ve Slavkově u Brna.

LIKO-S, kterou nám představí Michaela Blažková, M.A., HR Generalist + oddělení marketingu

 Čím se odlišujete od konkurence?

Jsme LIKO-S, česká rodinná firma. Máme jasnou vizi, firemní filozofii a kulturu. Naše produkty jsou výsledkem vlastního vývoje a výroby. Od roku 1992 jsme vybudovali pobočky v Česku, na Slovensku, v Maďarsku i v Indii a exportní partnerství ve více než 25 zemích světa. Stavíme #DomyJakoStromy – živé stavby, které mění tvář našich měst, domů a budov všeobecně. Ekologické budovy, které dovedou účinně eliminovat problémy městských tepelných ostrovů, sucha ale i změn klimatu. V roce 2015 jsme představili kancelářskou budovu budoucnosti „LIKO-Noe“, které bylo oceněno titulem nejzdravější kancelář v ČR. V roce 2019 jsme na tento projekt navázali dokončením první živé industriální haly na světě „LIKO-Vo“, která na sebe strhla velkou pozornost médií a představila nový přístup k výstavbě průmyslových budov. I proto jsme byli již dva roky po sobě oceněni společností Deloitte jako jedna z „Nejlépe řízených firem Česka“.

 Jaký produkt nabízíte?

- Inovativní interiérové příčky, mobilní stěny pro snadné a rychlé rozdělení prostor, akustická řešení pro optimalizaci a naladění pracovního prostředí nebo interaktivní dotykové stěny a smart office řešení a správy kancelářských prostor.

- Jako jedna z prvních společností v ČR se specializujeme na zelené stavění, které si klade za cíl změnit současnou invazivní povahu stavebnictví. Přemýšlíme „zeleně“ a soustředíme se na průmyslové, ale i rezidenční objekty. Naše zelené střechy, zelené fasády i kořenové čistírny umíme i kombinovat a tím Vám zajistit přírodní tepelnou stabilizaci Vaší budovy.

- Naše zakázková kovovýroba dokáže uspokojit celou řadu průmyslových odvětví, převážně potravinářský a zpracovatelský průmysl. Naše flexibilita je postavena na širokém portfoliu technologií a exportu většiny produkce.

 Jaké profese se podílejí na produktu?

Ve stavební divizi se na výrobě podílejí převážně řemeslné a technické profese. V oblasti kovovýroby převážně profese strojní mechanik – svářeč, zámečník atp.

 Můžete nám přiblížit jednu z nedostatkových profesí?

Svářeč TIG - svařujeme a vyrábíme sestavy pro potřeby zákazníků z celé Evropy výhradně z nerezových materiálů.

Vítejte u nás https://www.youtube.com/c/LIKOSas_92/featured

Exkurze objednávejte https://vzdelavanivsem.cz/exkurze/technika#liko-s-a-s

Sázíme #DomyJakoStromy https://www.youtube.com/watch?v=-6_828FQp00

Aby řemeslo nezahynulo! https://www.youtube.com/watch?v=7A6SZnxjEPw