Firma Sonnentor - Spolupráce škol a firem

Podporují ekologické zemědělství, zabývají se produkcí a zpracováním bylin a koření, přinášejí úsměv každý den 

„Sluneční bránu“ SONNENTOR představí Nikola Berková, Bylinkový ráj

 Čím se odlišujete od konkurence? Od samotného začátku jsme 100% bio. Podnikání přátelské k přírodě a lidem pro nás není jen módním trendem či marketingovým heslem. Je to naším posláním, které řídí vše, co děláme. Neděláme věci nejjednodušším a nejlevnějším způsobem. Děláme je tak, aby byly udržitelné a dlouhodobě smysluplné. Suroviny nakupujeme od našich partnerů napřímo, díky čemuž víme, že dostanou vždy férově zaplaceno. Ať už se jedná o pěstitele bylinek v našem okolí, nebo dodavatele koření, které u nás neroste, např. z Tanzanie. Naše know-how šíříme co nejvíce dál.

 Jaký produkt či službu nabízíte?
Našimi hlavními produkty jsou čaje a koření. Dále z bylinek vyrábíme také sirupy, různé dobroty, éterické oleje a další doplňkové produkty.

 Jaké profese se podílejí na Vašich produktech?
Momentálně je nás v Čejkovicích okolo 170 a profese pokrývají celou cestu bylinky z farmy až do čajového sáčku. Najdete u nás nákupčí, pracovníky ve zpracování, skladníky, obsluhu strojů na porcované čaje, pracovnice výroby sypaných čajů a koření, kontrolory kvality, obalové specialisty či plánovače výroby. V administrativě najdete personalisty, ekonomické pracovníky, IT, obchodníky, odborníky na marketing a vedení společnosti.

Důležitou součástí naší společnosti je i Bylinkový ráj, který dělá ze SONNENTORU významný turistický cíl. Proto u nás pracují i recepční, kolegyně z prodejny a kavárny a také cukrářky. To všechno nám pomáhají udržet čisté a funkční kolegyně a kolegové z úklidu a údržby.

 Můžete nám přiblížit jednu z nedostatkových profesí?
Nejvíce potřebujeme kolegy do výroby – Obsluhu strojů na výrobu čajů a Pracovníky zpracování bylin.

Tady roste radost https://www.youtube.com/watch?v=SdnhjA4244o&t=115s

https://www.youtube.com/watch?v=pz9Iloe48EQ

Exkurze