Firma Vetropack - Spolupráce škol a firem

Víte, že sklo je 100% recyklovatelný obal = šetrný k životnímu prostředí? Ne? Nevadí, důležité je, že to ví ve společnosti Vetropack

A jak to vlastně je s tím sklem přiblíží Regína Bělohoubková, GM Assistant

 Čím se odlišujete od konkurence?

Jako jediný výrobce obalového skla v České republice jsme sami recyklátoři – při výrobě používáme až 90 % použitého skla, které si připravujeme na vlastní recyklační lince. Sklářství má své kouzlo. Pokud ale čekáte skláře ze starých obrazů, překvapíme vás nejmodernějšími technologiemi výroby a rychlostí jakou sklo vyrábíme. Věděli jste, že sklářství patří mezi nejvíce automatizované výroby vůbec?

 Jaký produkt či službu nabízíte?

Vyrábíme obalové sklo na potraviny a nápoje. Naším cílem je poskytovat zákazníkům obaly, které jsou pro ně zdravé, uchovávají potraviny a nápoje bez jakýchkoliv změn, a které jsou donekonečna recyklovatelné.

 Jaké profese se podílejí na produktu?

U nás se uplatní široká škála profesí. Nejvíc ale potřebujeme absolventy technických oborů – strojní mechaniky, zámečníky, svářeče, elektrikáře či řidiče vysokozdvižných vozíků.

 Můžete nám přiblížit jednu z nedostatkových profesí?

Jednou z nedostatkových profesí je například strojník sklářských zařízení. Pro tuto profesi v okolí neexistuje výuční obor, proto si musíme strojníky vyučit sami. Pravidelně proto organizujeme kurzy strojníků, ve kterých vás naučíme vše potřebné.

K tomu, aby se z vás stal profesionální strojník potřebujete chuť do práce, technické myšlení a touhu po neustálém poznávání něčeho nového a krásného. Protože taková práce se sklem je.

Přebíráme odpovědnost https://www.youtube.com/watch?v=5iRcsFZEbDI

Výroba skla https://www.youtube.com/watch?v=UaYD4p8dqlM

Exkurze můžete objednávat zde