Představujeme společnost oncomed manufactoring a.s. - Spolupráce škol a firem

„Pomáháme uzdravovat“- tak zní motto společnosti zabývající se výrobou cytostatických injekcí určených k léčbě rakoviny, která je součástí nadnárodní skupiny medac.

Představujeme společnost oncomed manufactoring a.s.

na otázky odpovídala Renata Horáková, Chief Administrative Officer

 Čím se odlišujete od konkurence?

Zabýváme se vývojem a výrobou vysoce účinných cytostatických injekcí a zároveň se zaměřujeme na léčivé přípravky náročné na výrobu i manipulaci. Jsme jedna z několika farmaceutických firem na světě, která umí zacházet s organickými rozpouštědly a vysoce aktivními účinnými látkami. Pro tyto účely používáme high-tech vybavení a komplexní postupy, aby v průběhu výroby nedocházelo k ohrožení kvality výsledných produktů, následnému ohrožení pacientů užívajících naše přípravky, a abychom zároveň v co nejvyšší míře chránili naše pracovníky.

 Jaký produkt nabízíte?

Naše léčiva se používají v boji s rakovinovými onemocněními po celém světě. Většina přípravků se užívá při léčbě více typů diagnóz, záleží na konkrétním případě.

Naším produktem je však služba – výroba těchto přípravků. Do výrobního procesu přinášíme své zkušenosti se sterilním zpracováním a aseptickým plněním a dokončováním komplexních formulací.

 Jaké profese se podílejí na produktu?

Stěžejními profesemi jsou naši pracovníci ve výrobě, technologové znalí výrobních procesů a strojní inženýři, kteří mají v péči naše zařízení a technologie. Nesmíme však zapomínat ani na zaměstnance na kancelářských pozicích, bez nichž by firma jako celek nemohla fungovat.

 Můžete nám přiblížit jednu z nedostatkových profesí?

Nedostatkovou profesí jsou určitě technologové. Absolventi farmaceutických nebo chemických fakult, kteří se zajímají nebo mají zkušenost s průmyslovou farmacií nebo chemií, umí anglicky, mají analytické myšlení a jsou schopni kritického uvažování.

Vítejte ve společnosti oncomed

https://www.youtube.com/watch?v=bz1XnZBPcsE

Exkurze objednávejte zde