Změny a problémy pracovního práva

Pořadatel kurzu:
TSM, spol. s r. o.

Popis kurzu:
Seminář bude zaměřen především na vysvětlení změn, které nastaly nebo v dohledné době nastanou v oblasti pracovního práva, především pak s ohledem na připravovanou novelu zákoníku práce s účinností od 1. 7. 2020 a od 1. 1. 2021. Vedle toho budou rozebrány nejčastější a výkladově sporné problémy, které řeší zejména personalisté nebo mzdoví účetní v praxi. Tématická náplň: ● ZMĚNY PŘIJATÉ A JAK S NIMI PRACOVAT - e-neschopenka z pracovněprávního hlediska; prokazování nemoci zaměstnancem; vliv nemoci na další pracovněprávní instituty (zkušební doba, zákaz výpovědi, dovolená apod.). Změny v oblasti odměňování, zaměstnanosti, aj. ● NOVELA ZÁKONÍKU PRÁCE – co se má změnit a jak, první informace o navrhovaných změnách (výpověď při přechodu práv a povinností; pružné rozvržení pracovní doby; „dovolená na hodiny“ a s tím související důležité změny jako dovolená ve svátek nebo převod dovolené do dalšího roku; vydávání POZ; sdílené pracovní místo; doručování písemností; kdy jde o přechod práv a povinností, atd.). Dílčí samostatné návrhy na změnu zákoníku práce (např. 5. týden dovolené). ● DALŠÍ VYBRANÉ PROBLÉMY – doba určitá a zástupy; hodnocení intenzity porušení „pracovní kázně“ a její možné důsledky; rozvržení pracovní doby a pracovní režim, uplatňování pružné pracovní doby; specifické případy čerpání dovolené; překážky v práci z pohledu zaměstnance a zaměstnavatele, práva, povinnosti a možnosti; „bolístky“ pracovnělékařských služeb, atd. ● Nová výkladová stanoviska AKV (např. pružné rozvržení pracovní doby a překážky v práci, maximální rozsah práce na základě DPČ, apod.) a aktuální rozhodnutí Nejvyššího soudu v pracovněprávních věcech (např. více druhů práce a dlouhodobé pozbytí zdravotní způsobilosti k práci, okamžité zrušení pro zadržování služebního vozidla zaměstnancem, atd.). ● Dotazy a diskuse.
Změny a problémy pracovního práva
Na dotaz
PRAHA 1
Prezenční
Cena
2 400 Kč

Máte otázky ke kurzu? Pošlete zprávu pořadateli.

Abychom Vám mohli službu poskytnout, potřebujeme Váš SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Uděluji JCMM, z. s. p. o., sídlo Česká 166/11, 602 00 Brno, IČO: 750 64 707 (JCMM) souhlas se zpracováním svých osobních a citlivých údajů, které jsem uvedl/a v tomto formuláři, a údajů, které JCMM poskytnu při kariérovém poradenství realizovaném JCMM.

S mými osobními a citlivými údaji může JCMM nakládat způsobem a v největším rozsahu stanoveném v zákoně č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, a dále v obecném nařízení EU o ochraně osobních údajů č. 2016/679, a to za účelem mé účasti na aktivitách JCMM.

JCMM moje osobní a citlivé údaje neposkytne bez mého souhlasu třetím osobám s výjimkou kontrolních a nadřízených orgánů. Svůj souhlas uděluji JCMM na dobu neurčitou.

Beru na vědomí, že podle obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů mám právo:

  • vzít souhlas kdykoliv zpět,
  • požadovat po JCMM informaci, jaké moje osobní údaje zpracovává, žádat si kopii těchto údajů,
  • vyžádat si u JCMM přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit, popřípadě požadovat omezení zpracování,
  • požadovat po JCMM výmaz těchto osobních údajů
  • na přenositelnost údajů,
  • podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů nebo se obrátit na soud.

Nevybrali jste si?

Prohlédněte si další kurzy v podkategorii Administrativa, management a finance » Personalista

PERSONALISTIKA - rekvalifikační kurz v 15 městech po celé ČR +…
Pro koho je kurz určen: Kurz je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit orientovat se v personální problematice. Pro ty, kteří hledají uplatnění v zajímavém a rychle se rozvíjejícím oboru. Kurz je zaměřen na…
20.4.2024 - 22.6.2024
Orange Academy s.r.o.
Odhalte jazykový potenciál stávajících / budoucích zaměstnanců
Pokud potřebujete rychle a efektivně otestovat jazykové dovednosti uchazečů při náboru svých zaměstnanců nebo zjistit jazykovou úroveň Vašich zaměstnanců, připravili jsme službu přesně pro Vás! Umíme provést testování nejméně 15 jazyků v krátkém…
Na dotaz
ASPENA jazyková škola, s.r.o.
Přijímání nových pracovníků
Projděte a nastavte si proces přijímání pracovníků od náboru, přes stanovení kompetencí pracovních pozic až po zapracování.
Na dotaz
Sovia