Permakulturní zahrádkářství

Anotace:
V kurzu si vysvětlíme důvody vzniku permakultury a její hlavní zásady. Dále budeme pozornost věnovat především alternativním přístupům a inspiracím v péči o půdu, podpoře biodiverzity, střídání zelenin a také si vysvětlíme vliv běžných pěstitelských činností na životní prostředí. Řadu postupů již budete znát, některé budou nové, ale u všech se podíváme, co přinášejí a proč jsou důležité nejen pro pěstování zeleniny, ale i pro celý ekosystém zahrady. Cílem je pomoci vytvořit zahrady s permakulturními prvky, které se stanou ostrůvky plnými života a přispějí ke stabilizaci a zachování celého ekosystému naší krajiny. Zkusme to jinak a inspirujme se pro lepší svět.

Popis kurzu:
Obsah kurzu: Základní pojmy používané v permakultuře Zásady péče o půdu Zásady podpory biodiverzity Zásady udržitelného pěstování zeleniny, ovocných a okrasných rostlin Tvorba vlastního plánu permakulturní zahrady (vč. zpětné vazby od lektora) Rozsah kurzu: 15 hodin (3 x 5 hod. v odpoledních blocích)

Nabyté znalosti a dovednosti:
Zajímá vás pěstování plodin, zeleniny a okrasných rostlin, ale zároveň přemýšlíte, jak být šetrný k životnímu prostředí? V našem kurzu se dozvíte užitečné rady a představíme vám inspirativní řešení, která na vaší zahradě pomohou vytvořit podmínky respektující životní prostředí a přispívající k udržitelnosti naší civilizace.

Permakulturní zahrádkářství
17.3.2022 - 25.3.2022
Brno
Prezenční
objednat Cena
2 700 Kč

Máte otázky ke kurzu? Pošlete zprávu pořadateli.

Abychom Vám mohli službu poskytnout, potřebujeme Váš

SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Uděluji JCMM, z. s. p. o., sídlo Česká 166/11, 602 00 Brno, IČO: 750 64 707 (JCMM) souhlas se zpracováním svých osobních a citlivých údajů, které jsem uvedl/a v tomto formuláři, a údajů, které JCMM poskytnu při kariérovém poradenství realizovaném JCMM.

S mými osobními a citlivými údaji může JCMM nakládat způsobem a v největším rozsahu stanoveném v zákoně č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, a dále v obecném nařízení EU o ochraně osobních údajů č. 2016/679, a to za účelem mé účasti na aktivitách JCMM.

JCMM moje osobní a citlivé údaje neposkytne bez mého souhlasu třetím osobám s výjimkou kontrolních a nadřízených orgánů. Svůj souhlas uděluji JCMM na dobu neurčitou.

Beru na vědomí, že podle obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů mám právo:

  • vzít souhlas kdykoliv zpět,
  • požadovat po JCMM informaci, jaké moje osobní údaje zpracovává, žádat si kopii těchto údajů,
  • vyžádat si u JCMM přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit, popřípadě požadovat omezení zpracování,
  • požadovat po JCMM výmaz těchto osobních údajů
  • na přenositelnost údajů,
  • podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů nebo se obrátit na soud.

Nevybrali jste si?

Prohlédněte si další kurzy v podkategorii Technické profese a řemesla » Zemědělství

Kurz pro výkon obecných zemědělských činností
Kurz má akreditaci Ministerstva zemědělství č.j. 35271/2010-13090 a je určen pro zemědělce, kteří si potřebují doplnit zemědělskou kvalifikaci. Délka studia 300 hodin. Výstupem studia je osvědčení o absolvování akreditovaného programu.
Na dotaz
Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova,…
Sadovník
.
Na dotaz
Střední zahradnická škola Rajhrad,…
Zelinář
.
Na dotaz
Střední zahradnická škola Rajhrad,…