Festival vzdělávání opět online

Festival vzdělávání i letos online. Včetně našich konzultací. 

Dvoudenní prezentace všech jihomoravských škol na jednom místě letos kvůli koronaviru opět nebude. Nebo je to jinak?

Ano! Festival vzdělávání se koná 3. a 4. prosince online – na webu VýběrŠkoly.cz. Tam najdete všechny jihomoravské střední školy (věděli jste, že jich je 121?). Důležité informace jako vyučované jazyky, počet přijímaných žáků, šance na přijetí a spousta dalších. Ale taky videa, díky kterým si školy můžete prohlédnout i v dnešní složité době.

K výběru školy použijte Srovnávač středních škol. Můžete vyhledávat podle oboru, lokality nebo délky studia. Pokud s výběrem tápete, obraťte se směle na naše online kariérové poradenské centrum.

 

Právě o něm promluví zástupci JCMM v Českém rozhlasu a České televizi.

Ve středu 1. prosince od 17:30 budou hosty pořadu Host Dne na Moravě stanice Českého rozhlasu Brno naše Martina Milotová a Lucien Rozprým z Odboru školství Jihomoravského kraje.

O den později, tedy ve čtvrtek 2. prosince budou o Festivalu vzdělávání mluvit v Dobrém ránu na ČT2 kariérová poradkyně Tereza Musilová. Doprovodí ji opět Lucien Rozprým. Zapněte si televizi od 6 hodin ráno.

 

V pátek 10. prosince si kupte Deník, který v celém Jihomoravském kraji vychází s tematickou přílohou věnovanou výběru střední školy."

 

K dvacetiminutovým konzultacím s kariérovými poradci se žáci mohou hlásit na webu www.vyberskoly.cz na online chatu. Chat je v provozu od 1. do 4. prosince vždy od 14 do 16 hodin.