Centrum vzdělávání všem poradí s pracovním uplatněním nově ve Znojmě

Službu kariérního poradenství pro obyvatele regionu potýkajícího se s druhou nejvyšší nezaměstnaností v Jihomoravském kraji nabízí nově ve Znojmě Centrum vzdělávání všem. Svou pobočku otevřelo 2. září v prostorách podnikatelského inkubátoru na náměstí Armády 8, kam se lidé, kteří potřebují pomoci s rozvojem kariéry nebo zorientovat se na trhu práce a celoživotního vzdělávání, mohou bezplatně obracet. „Lidé potřebující pomoc se na nás obrací z celého kraje. Budováním nových kontaktních míst, jako je nyní to znojemské, se jim snažíme být co nejblíže. Naším cílem je, aby byla možnost konzultovat své pracovní uplatnění a osobní rozvoj dostupná opravdu pro každého,“ uvedla vedoucí Centra vzdělávání všem Hana Rozprýmová.

Služby Centra vzdělávání všem, určené lidem, kteří nemohou dlouhodobě najít práci, hledají uplatnění po škole či rodičovské dovolené nebo nejsou spokojeni ve svém současném zaměstnání,využívají Jihomoravané již déle než rok v Brně a od března také v Hodoníně. „Rozšiřující se aktivity Centra vzdělávání všem vítáme. V jednotlivých regionech jsou důležitým článkem napomáhajícím k řešení tíživé situace nezaměstnaných v kraji,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.

Otevřením pobočky v prostředí podnikatelského inkubátoru nabývá služba na Znojemsku dalšího rozměru. „Služba nabízející možnost zorientovat se na pracovním trhu a motivovat občany k dalšímu vzdělávání zapadá do našeho projektu Kolumbus pomáhajícího lidem nastartovat vlastní podnikání nebo najít si novou práci,“ dodal starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. S myšlenkou otevřít další pobočku právě ve Znojmě pomáhala radnici také krajská radní Bohumila Beranová. „Lidé ze Znojemska budou mít odbornou pomoc a konzultaci jako na dlani, a to byl náš cíl,“ řekla Beranová.

Služby CVV jsou pro všechny zájemce zdarma. Termín konzultace lze dohodnout s kariérní poradkyní předem telefonicky nebo e-mailem. Kromě poradenství přímo na místě mohou lidé kdykoliv bezplatně využívat také přehlednou internetovou databázi kurzů www.vzdelavanivsem.cz nabízející aktuálně více než dva tisíce seminářů a rekvalifikací v kraji.