Škola končí... A co dál?

Přiblížit budoucím absolventům středních odborných škol reálný svět práce a zprostředkovat jim informace, rady a zážitky, aby v tomto světě mohli uspět - s tímto cílem sestavilo Centrum vzdělávání všem, Úřad práce a Okresní hospodářská komora Blansko program s názvem Škola končí... A co dál?. S ním vyjeli kariérní poradci společně se zástupci zaměstnavatelů a pracovníků úřadu práce do regionů.

Jako první se informační program Škola končí... A co dál? uskutečnil 8. října v Masarykově střední škole v Letovicích a SOŠ a SOU André Citroëna i Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické a Střední škole v Boskovicích. Více než 240 žáků posledních ročníků se tak seznámilo s aktuální situací absolventů v regionu při hledání pracovního uplatnění. Ke konci září jich byly na celé jižní Moravě více než čtyři tisíce v evidenci úřadů práce. A právě s radami a tipy, jak se do této statistiky za rok nezapsat, přišli zástupci firem z regionu i kariérní poradci. Šestice profesionálů z pěti firem představila svá očekávání od absolventů a podělila se i o příběhy ze svých začátků v podnikání. Personalisté a kariérní poradci pak předali žákům rady, kde hledat práci, jak se o ni úspěšně ucházet a jaké jsou další možnosti, pokud mladý člověk práci nenajde. „Základním předpokladem úspěchu je aktivní přístup každého jednotlivce,“ radí Dana Sklenářová z Centra vzdělávání všem. „Kromě informací a pomoci během akcí přímo na školách za námi může přijít kdokoliv na individuální konzultaci v rámci kariérního poradenství. Stačí jen zavolat nebo napsat email a domluvit si konkrétní termín,“ dodala.

Aktuální informace a fotografie z akcí v regionech sledujte na facebookovém profilu CVV.

Akce Škola končí... A co dál? pokračuje na Blanensku 16. října ve Střední škole technické a gastronomické a také na Obchodní akademii a SZŠ v Blansku. V Jedovnicích se program uskuteční v tamní Střední průmyslové škole. V úterý 21. října je pak na řadě Hodonínsko.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace