Blanenský Deník: Odborníci žákům poradí, jak mohou uspět na trhu práce

Blanenský deník, 8.10, 2014 – Škola končí, a co dál? To je název akce, která se dnes uskuteční na středních odborných školách v Letovicích a Boskovicích. Odborníci z úřadu práce a zástupci různých firem z Blanenska budou především s žáky posledních ročníků mluvit o tom, jak uspět na trhu práce.

Program startuje v osm hodin ráno na Masarykově střední škole Letovice, dále bude pokračovat na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti André Citroëna v Boskovicích a skončí v půl jedné odpoledne na Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické a Střední škole Boskovice.

Organizátoři chtějí žákům poradit a pomoct s tím, aby si po škole byli schopni co nejdřív najít práci. "Slovo zde dostanou i bývalí žáci škol. Řeknou, jak si hledali práci. Zástupci firem sdělí třeba to, jaká mají očekávání a jaká nabízejí volná pracovní místa. Lidé z úřadu práce zase žákům poradí, jak se správně ucházet o zaměstnání," přiblížila Dana Sklenářová, kariérní poradkyně z brněnského Centra vzdělávání všem, které akci pořádá.

Šestnáctého října bude akce pokračovat na dalších školách na Blanensku. Centrum vzdělávání všem na přelomu roku otevře novou pobočku v Boskovicích. "Budeme tam radit absolventům, nezaměstnaným lidem, ale i těm, co práci mají, ale jsou v ní nespokojení," vysvětlila Sklenářová.