Kam dál po základní škole?

Centrum vzdělávání všem se podílelo na publikaci Jihomoravského kraje, která má usnadnit žákům základních škol rozhodování o profesním směřování a dalším rozvoji. Ať už jste budoucí středoškoláci, jejich rodiče, výchovní poradci nebo pedagogové, stáhněte si elektronickou verzi informačně nabité brožury na našem webu. 

Končíš základku? Kam dál, aby to stálo za to!? (PDF, 8 MB)

 

Přehled o uplatnitelnosti dle oborů

Abyste při rozhodování, na kterou střední školu se přihlásit, věděli, o jaké absolventy mají zaměstnavatelé na jižní Moravě zájem a jak to bude v budoucnu, dozvíte se v brožuře důležité informace o zaměstnanosti v kraji dle jednotlivých profesí a jejich vývojových trendů.

Katalog oborů na středních školách

Nabídka vybraných a podporovaných oborů na středních školách v Jihomoravském kraji je doplněná o kontakty, přehled volnočasových aktivit nebo motivačních stipendií na školách. Najdete zde také inspirativní rozhovory s absolventy odborných oborů, kteří se již úspěšně uplatnili u konkrétních zaměstnavatelů.

TIP: Úspěšné absolventy středních škol vám postupně představíme i v novém seriálu našeho blogu.

Zaměstnavatelé v kraji

K výběru střední školy vám může pomoci i stručné představení významných zaměstnavatelů, kteří v kraji dlouhodobě nabízejí perspektivu pracovního uplatnění.

Další informace o brožuře Končíš základku? Kam dál, aby to stálo za to!? naleznete na webu Jihomoravského kraje.