Blanenský deník: V centru vzdělávání v Boskovicích poradí, jak najít práci

Novou pobočku otevřelo v úterý v Boskovicích Centrum vzdělávání všem. Sídlí v prostorách Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické a Střední školy v Komenského ulici. Zájemcům nabídne kariérní poradenství. Absolventům středních škol, lidem dlouhodobě nezaměstnaným, maminkám po rodičovské dovolené nebo těm, kteří ve stávajícím zaměstnání nejsou spokojení, poskytne konzultace zdarma.

Odborná poradkyně při schůzce rozebere se zájemcem o práci jeho konkrétní situaci. „Zmapujeme možnosti, jak najít práci. Poskytneme tipy, jak si vylepšit pracovní profil vhodným kurzem nebo úpravou životopisu. Pokud má člověk zájem pracovat na sobě dlouhodobě, vyhodnotíme jeho dovednosti a zkušenosti až na patnácti schůzkách. Každý tak dostane dostatečný prostor pro zvýšení atraktivity na trhu práce," sdělila kariérní poradkyně Martina Neumannová.

Centrum bude lidem nabízet i různé koučovací techniky. Jejich cílem bude zjistit, jaká práce by zájemci nejvíce vyhovovala. „Mohou se na nás obrátit i ti, kteří jsou se svou stávající prací spokojení, ale chtějí se profesně rozvíjet a růst," přiblížila Neumannová.

Centrum vzdělávání všem v Boskovicích je po Brnu, Hodoníně a Znojmě čtvrtým místem, kam se lidé mohou obracet. „Dostupnost služeb centra vzdělávání v jednotlivých regionech vychází vstříc lidem, kteří hledají pracovní uplatnění. Odbornou pomoc mají totiž v místě svého bydliště bez nutnosti cestovat do dalších měst v kraji," konstatoval náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.

Otevření centra vítá i místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková. „Služba bude přispívat k motivaci lidí vzdělávat se a bojovat s nezaměstnaností, která Blanensko dlouhodobě trápí," míní Vítková.