RegionPress: V Boskovicích již působí kariérní poradci

Centrum vzdělávání od sedmadvacátého ledna poskytuje všem v Boskovicích kariérní poradenství. Nabízí přitom bezplatnou pomoc s pracovním uplatněním a získáním místa. Po telefonické domluvě budou poradci působit v prostorách Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické a Střední školy na Komenského ulici.
U nás ojedinělý projekt funguje třeba při škole u Střední školy stavebních řemesel v Brně. „Již v minulosti se zde uskutečnil kariérní program Centra vzdělávání všem pro budoucí absolventy, nyní se prostory školy otevřou pro poradenství i široké veřejnosti,“ uvítal tuto možnost ředitel VOŠ a SŠ Pavel Vlach. Zájemcům budou poradci zdarma pomáhat zorientovat se na trhu práce po předchozí telefonické nebo emailové domluvě a kromě poradenství mohou lidé využít také bezplatné přehledné internetové databáze kurzů www.vzdelanivsem.cz nabízející nyní více než dva a půl tisíce seminářů a rekvalifikací v kraji.
„Během schůzky s klientem rozebereme konkrétní situaci a zmapujeme možnosti a kroky k jejímu vyřešení. Poskytneme tipy, jak si vylepšit pracovní profil vhodným kurzem nebo úpravou životopisu. Pokud má člověk zájem pracovat na sobě dlouhodobě, zmapujeme jeho dovednosti a zkušenosti až na patnácti schůzkách, které nabízí dostatečný prostor pro zvýšení atraktivity na trhu práce,“ přiblížila poradkyně Martina Neumannová.
Boskovice jsou po Brnu, Hodoníně a Znojmu teprve čtvrtým místem, kde budou poradci působit. „Dostupnost služeb Centra vzdělávání v jednotlivých regionech vychází vstříc lidem potýkajícím se s pracovním uplatněním. Odbornou pomoc mají totiž v místě svého bydliště bez nutnosti cestovat například krajem,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek. „Službu pomáhající lidem přímo v Boskovicích a okolí vítáme. Je dalším článkem přispívajícím k motivaci lidí vzdělávat se a bojovat s nezaměstnaností, která region dlouhodobě trápí,“ doplnila boskovická místostarostka Jaromíra Vítková.