Tipy a rady: 10 nej webů s radami, jak napsat životopis

Návodů, jak napsat životopis, aby zaujal, existuje mnoho. Navíc co člověk resp. personalista nebo zaměstnavatel, to jiný názor. Sami jsme pro vás sepsali rady a tipy, jak napsat zajímavý životopis zaměřené na obsah a jak vytvořit kreativní životopis zaměřený na formu. Protože je ale toto téma obsáhlé a internet plný zajímavých článků, vybrali jsme 10 stránek, které by vám mohly být také inspirací.

Obecné informace o struktuře, délce a náplni životopisu obsahují všechny články, každý z nich vám i tak může přinést nový pohled na dané téma. Získáte tak lepší představu o tom, jak  psaní životopisu pojmout. Nekopírujte jej jen podle šablon a opakujících se pravidel. Přemýšlejte nad ním a pojměte ho vlastním, originálním způsobem, který zaměstnavateli ukáže, jací jste a jak jste si dali záležet. Bez kvalitního životopisu je těžké získat práci, je dnes vyžadován opravdu všude. Nenechte si ujít další zajímavou pracovní nabídku kvůli špatně sestavenému životopisu.

TIP: Nevíte-li si stále rady, pomůžeme vám zdarma v rámci kariérního poradenství.

 

1. http://prace.rovnou.cz/jak-zivotopis.html

Pratický a čtivý článek plný užitečných rad. Poradí i s tím, co se do životopisu nehodí psát a jak na anglický životopis.

 

2. http://www.profesia.cz/cms/kariera-v-kostce/hledam-praci/zivotopis/40415

Na pracovním portálu Profesia si můžete stáhnout vzor životopisu v českém, anglickém či německém jazyce nebo si vytvořit životopis v online generátoru zcela zdarma.

 

3. http://www.jobs.cz/poradna/rady/rady-pro-uchazece/jak-napsat-cv/

Spoustu užitečných rad ohledně životopisu přináší také největší český kariérní portál Jobs.cz. Už víte, co do životopisu patří a co ne?

 

4. http://www.prace.cz/poradna/prakticke-rady/detail/article/jak-napsat-zivotopis-a-pruvodni-dopis/

Na portálu Prace.cz můžete vytvořit kvalitní online životopis a na nic důležitého tak nezapomenete.

 

5. http://www.grafton.cz/pro-uchazece/zivotopis/

Portál předního poskytovatele náborových a HR služeb je ideálním místem k čerpání informací o životopise i třeba o tom, jak čtou životopis personalisté.

 

6. http://www.zivotopisy.cz/strukturovany-zivotopis

Jak správně napsat životopis informuje i portál Životopisy.cz, který vám nabídne i vytvoření online životopisu zdarma.

 

7. http://www.adecco.cz/zivotopis.html

Tipy od největší personální společnosti na světě Adecco byste neměli opomenout. Jsou stručné a výstižné, navíc tu najdete též vzor životopisu v PDF.

 

8. http://www.literacyportal.eu/cs/kazdodenni-zivot.html&contentid=126

Vzory toho, jak správně vyplnit životopis, naleznete i na portálu Literacy, společně s radami jak postupovat při psaní CV.

 

9. http://is.muni.cz/do/rect/el/estud/ff/js14/pers_psych/web/pages/03-zivotopis.html

Průvodce personální psychologií je velmi kvalitní a podrobný zdroj informací o životopisu i s příklady z praxe a praktickými cvičeními, které vám pomohou překonat případné chyby.

 

10. http://www.etlabora.cz/jak-napsat-zivotopis-ktery-zaujme-2/

Jak napsat životopis, který zaujme, a netradiční rady z druhé strany stolu poradí portál Et labora.

 

TIP: S životopisem vám odborně poradí i publikace Navigace světem práce: Jak najít tu pravou?, kterou vydala Evropská kontaktní skupina, držitel Národní ceny kariérového poradenství za rok 2012 a 2013.

Který článek vás zaujal nejvíce? Máte také tip na zajímavý portál věnující se tomuto tématu? Dejte nám na něj odkaz do komentářů na Facebook a rozšiřte tak inspirační zdroje i pro ostatní.

 

Příště:

20 nej pracovních portálů

Jak využít LinkedIN k profesnímu růstu