Zelená škola ze saského příhraničí čeká na české dobrovolníky

Centrum vzděláváním všem pro vás mapuje všechny užitečné možnosti pracovních stáží v okolních zemích. Podařilo se nám navázat spolupráci s německou organizací “Zelená škola bez hranic” ze Saska, která v rámci programu European Voluntary Service poskytuje stáže pro dobrovolníky, dokonce i pro ty, kterým je více než 50 let. A jak její název napovídá, ani hranice nejsou v tomto případě překážkou!

Jak prozradil vedoucí Grüne Schule grenzenlos Christoph Weidensdorfer, mají skutečný zájem o zahraniční dobrovolníky. Ti by po dobu stáže působili v mezinárodních podmínkách na řídících pozicích při setkávání dětí a mládeže, v projektech celoživotního vzdělávání, ve sdruženích důchodců. Stáže jsou také vhodné pro lidi s praxí v zemědělství, lesnictví nebo zahradnictví, v Zelené škole vítají i ty, kdo mají zkušenost s českou kuchyní, zdravou výživou, s obsluhou.

Na dobrovolníky čekají vzdělávací programy v následujících oblastech: ochrana přírody a ekologie, mediální pedagogika, kreativní tvorba, hudebně-kulturní vyžití, opatrování o prázdninách.

S přípravou na přihlášení a výběrové řízení na místo stážisty v Zelené škole vám pomůže koordinátorka stáží Eva Blažková (telefon 702 088 934, e-mail blazkova@vzdelavanivsem.cz). Vy si už jen přineste chuť a zápal a alespoň základní znalost němčiny.

 

Co myslíte, není tohle příležitost právě pro vás? Kontaktujte nás!