Brněnský deník: Firmy řeknou, co potřebují a školy nabídnou svoji pomoc

Řekněte nám, jaké absolventy potřebujete a my je pro vás připravíme. S takovým poselstvím přichází dvanáct ředitelů jihomoravských středních škol na první setkání Kulatého stolu Centra vzdělávání všem.
Společně s místními velkými firmami se dnes budou bavit, jak zlepšit systém stáží nebo pověst odborného školství. "Kulatý stůl je vstupní setkání regionální pracovní skupiny, která hledá řešení pro lepší spolupráci škol a firem a rozvoj odborného vzdělávání učňů i dospělých na jihu Moravy," řekla ředitelka centra v brněnské městské části Bosonohy Beáta Holá.
Dnešní akce má zahájit sérii setkání firem, ředitelů škol a odborníků z Jihomoravského inovačního centra a hospodářské komory. Skupina se bude pravidelně setkávat rok. "Není to novinka. Máme už zkušenosti z podobného úspěšného modelu z Královéhradeckého kraje. Témata setkání vycházejí z námětu ředitelů středních škol," poznamenala Holá.
Centrum vzdělávání všem vzniklo v březnu a sídlí v areálu Střední školy stavebních řemesel v Bosonohách v Pražské ulici. Jeho služby jsou dostupné zdarma na internetu, po telefonu nebo e­mailu a také osobně. 

(Brněnský deník, Blanenský deník, 25. června 2013)