Jarní rozvíjení dovedností s CVV

Uspořádali jsme pro vás dvě neformální vzdělávací akce – kurz Kreativní životopis a Cvičné Assessment centrum. Obě proběhly díky spolupráci s Europe Direct a Knihovnou Jiřího Mahena v centru města Brna. Byly tak pro všechny zájemce lépe dostupné nejen z hlediska dopravy, ale i ceny – stejně jako všechny služby Centra vzdělávání všem proběhly bezplatně.

Kreativní životopis

Na počítačovém kurzu Kreativní životopis se účastníci dozvěděli, jak mohou svůj životopis udělat zajímavým a kvalitně zpracovaným nejen po grafické, ale i obsahové stránce. Kvůli velkému zájmu se kurz uskutečnil ve dvou termínech a zúčastnilo se jej dohromady 15 zájemců. Ti měli možnost nechat se profesionálně vyfotografovat a poté se dozvěděli, kam fotografii do životopisu vhodně umístit, jaké zvolit barvy a písmo, jak text přehledně zarovnat a doplnit zajímavou grafikou. Lektorky byly k dispozici v průběhu kurzu i pro individuální konzultace, a každý si tak na konci mohl odnést a vytisknout svůj hotový životopis.

 

 

Cvičné Assessment centrum

Na šestihodinovém semináři si mohli účastníci na vlastní kůži vyzkoušet náročný typ výběrového řízení. Assessment centrum se dnes stalo v řadě firem nedílnou součástí při náboru zaměstnanců. Jde o skupinové a individuální aktivity, prokazující vaše dovednosti i to, jak by se uchazeč hodil do týmu. Úkoly jsou vždy koncipovány tak, aby se na ně nedalo připravit dopředu. Díky absolvování modelových situací si účastníci vyzkoušeli, co mohou od podobného výběrového řízení očekávat a jak je vhodné reagovat na určité situace. Získali také cennou zpětnou vazbu od hodnotitelů na svoje výkony a vědí tedy, kde jsou jejich silné i slabé stránky.

 

 

Uchazeči obou kurzů projevili ve zpětné vazbě velkou spokojenost a CVV je bude pořádat i v budoucnu. Pro sledování aktuální nabídky aktivit Centra vzdělávání všem doporučujeme přihlásit se dole na webu k odběru měsíčního newsletteru nebo sledovat aktuality na webu a Facebooku.