Klienti CVV vyjádřili spokojenost s kariérovým poradenstvím

Více než 80 % klientů, kteří využili v prvním pololetí roku 2015 službu kariérového poradenství, s ní bylo spokojeno. Ukázala to pravidelná evaluace služeb Centra vzdělávání všem. Spokojenost s úrovní služeb převládala jak v Brně, tak v regionálních pobočkách v Hodoníně, Znojmě i Boskovicích.

U klientů CVV ve většině převládala spokojenost s přístupem kariérových poradců, se kterými osobně spolupracovali. Pokud se s nimi setkali jednorázově, dozvěděli se, co potřebovali, v případě dlouhodobého přístupu dokázali kariéroví poradci převážně vždy identifikovat a pracovat s klienty na tématech, která pro ně byla osobně důležitá. Celkem 76 % klientů navíc uvedlo, že využilo nově získané informace a zkušenosti z kariérového poradenství ve svém dalším životě.

Konkrétně kariérové poradenství CVV klientům pomohlo při úspěšné změně zaměstnání, orientaci v pracovních nabídkách, vylepšování životopisu i přípravě na pohovor a také ve zvýšení sebevědomí a motivaci na sobě pracovat.

 

„Po návštěvách kariérového poradenství jsem si uvědomila, že mám na víc. Zvýšení sebevědomí při hledání práce je jedním z příkladů, jak mi konzultace v CVV pomohly.“ (Brno)


 

„Pomohlo mi rozebrat mé problémy se sebeprezentací při pohovoru - proč je mi nepříjemný, a tím zmírnit nervozitu a zlepšit soustředění.“ (Brno)


 

„Rady týkající se především motivace mi pomohly při volbě dalšího směřování. Pravidelné konzultace byly obrovskou pomocí, když jsem potřebovala zůstat soustředěná na vyhledávání informací a další studium směřující k novému pracovnímu uplatnění.“ (Brno)


 

„Neměla jsem představu, jak se realizovat nebo v čem se najít, v čem podnikat a jak na to. Mé nápady posunula kariérní poradkyně dál a nyní mám lepší představu, co dál. Měla jsem z konzultací moc dobrý dojem.“ (Znojmo)


 

„Promluvit si o svých problémech s odbornicí, která mi pomohla ujasnit si, co vlastně chci, bylo skvělé.“ (Boskovice)


 

„Snažím se nyní v každodenním životě myslet pozitivně.“ (Hodonín)

 

Ve zpětné vazbě klientů se objevilo také několik doporučení k dalšímu posunu služby kariérového poradenství. K úplné spokojenosti v některých případech chybělo klientům větší množství konkrétních doporučení nebo více profilových testů.

Evaluační dotazníky vyhodnocují poradci CVV pravidelně a na základě podnětů od klientů neustále pracují na zkvalitňování služby kariérového poradenství.

Pokud řešíte nějaký problém týkající se pracovního uplatnění, využijte i vy kariérové poradenství. Kontaktujte nás v Brně, Boskovicích, Hodoníně nebo Znojmě a domluvte si termín první osobní schůzky, na které probereme vaši situaci a společně nachystáme plán rozvoje. Pomoci si sám nebo mít k ruce odbornou radu je pořádný rozdíl.