V září startují zkrácená studia na SOŠ

Zkrácená studia jsou možností jak zvýšit svou kvalifikaci nebo také šancí najít práci pro ty, kterým se to v jejich oboru nedaří. Na středních odborných školách začínají v září, takže zájemci mají posledních pár dní na podání přihlášky. 

I střední odborné školy v Jihomoravském kraji nabízejí možnost vyučit se za pouhý rok nebo absolvovat zkrácené maturitní studium v zajímavých oborech. A to zdarma. Výuka je určená těm, kteří již mají dokončené střední vzdělání, nemohou ale najít práci v oboru, který vystudovali nebo se chtějí vydat jiným směrem.

Přehled možností zkráceného studia v JMK

Studium probíhá jako denní nebo dálkové. První forma je určená spíše pro absolventy nebo nezaměstnané, kteří si dalším studiem chtějí rozšířit možnosti uplatnění, ale nemíří třeba na vysokou školu. Studium mohou ale absolvovat i lidé při zaměstnání.

V databázi zkrácených studií naleznete aktuálně vzdělávací nabídky středních odborných škol napříč obory, jako jsou gastronomie, informační technologie, obchod a podnikání, řemesla nebo služby zákazníkům.