Nový kurz CVV pro pedagogy ZŠ a výchovné poradce

Na říjen připravilo CVV první termín akreditovaného kurzu pro výchovné poradce, pedagogy nebo školní psychology s názvem Kariérové poradenství na ZŠ - mapování profesí. Interaktivní seminář je zaměřen na poznávání profesí v širším kontextu a přináší možnosti, jak pracovat s tímto tématem ve výuce sedmých až devátých tříd základních škol.

Ve dnech 5. a 12. října se kurzisté dovědí aktuality z oblasti trhu práce, získají přehled o širších souvislostech volby povolání v současném světě a seznámí se s konkrétními technikami, kterými lze téma mapování profese zpracovat.

První termín nového semináře je již plně obsazen, dva čtyřhodinové bloky se však budou opakovat na jaře 2016. Sledujte náš web pro aktuální informace nebo se přihlaste k odběru newsletteru.

Lektorky Dana Sklenářová a Jeanette Vrtková se v průběhu semináře budou věnovat tématům, jako jsou volba povolání jako kontinuální proces v měnícím se světě, kontext životní dráhy, kariérní kompetence, práce s informacemi a možnosti poradenství nebo aktuální situace a předpokládaný vývoj na trhu práce. V praktické části se pak účastníci seznámí s dílčími aspekty povolání, mapováním konkrétní profese, možnostmi kreativního ztvárnění tématu a jeho propojením s klíčovými kompetencemi v základním vzdělávání, možnostmi hodnocení výsledných produktů žáků i možnostmi zařazení aktivity do výuky a poradenské praxe.

Interaktivní seminář se zážitkovými prvky je jednou z aktivit CVV, kterou se snaží přispět k rozvoji kariérového poradenství na školách v Jihomoravském kraji. Více informací naleznete na webu v sekci Pro poradce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace