5plus2: Poradí jak si najít práci

Znojmo, 18.9.2015 - Centrum vzdělávání všem pomáhá už rok. Kdokoli ze Znojemska se tak může obrátit na kariérovou poradkyni a zcela bezplatně se poradit ohledně hledání nebo změny zaměstnání.
"Jde o individuální konzultace. Někomu stačí jedna či dvě návštěvy, kdy pomůžeme s úpravou životopisu nebo motivačního dopisu nebo s přípravou na výběrové řízení. Pracujeme ale s klienty i dlouhodobě na větších tématech," popisuje Miluše Těthalová, která zájemcům radí v prostorách administrativního centra ve Vídeňské ulici ve Znojmě.
Kromě pomoci při orientaci na trhu práce tak nabízí i změnu kvalifikace nebo celkový osobní rozvoj. Cestu si sem našlo zatím 43 klientů. "Nejčastěji se na nás obracejí lidé v produktivním věku 25 až 54 let, převážně nezaměstnaní. Významná je ale také skupina lidí, kteří práci mají a přicházejí se poradit, jak se bránit vyhoření v práci, jak přivést do svého života nové impulzy a dodat větší smysluplnost své práci," doplňuje ji vedoucí centra Hana Rozprýmová. Lidé tak třeba v předstihu řeší to, že jim končí smlouva na dobu určitou, že na svoje zaměstnání už nestačí zdravotně, nebo to, že nemají vidinu dalšího kariérního růstu. Další klient se zase přišel poradit kvůli svému prodělečnému podnikání.
Poradkyně využívá i databázi kurzů, která zahrnuje i regionální vzdělavatele. "Pro obyvatele Znojemska to znamená, že mnohdy nemusejí za vzdělávacími kurzy důležitými pro jejich odbornost dojíždět," upozorňuje Těthalová.

Hledá se 35 zaměstnanců. Zn.: Ihned

Dobrou zprávou pro ty, kteří hledají novou práci, je i další poptávka pohořelické logistické firmy DHL Supply Chain. Ta už zaměstnala 110 lidí ze Znojemska a nyní kvůli rozšíření skladu poptává dalších pětatřicet. Konkrétně na pozice skladový operátor a řidič vysokozdvižných vozíků. Pohovory se konají přímo ve Znojmě v pondělí v 10.00 hodin v prostorách Podnikatelského inkubátoru v budově městského úřadu na náměstí Armády 8. Uchazeči nemusejí být vyškolení ani nemusejí vlastnit řidičský průkaz na vysokozdvižný vozík. Firma Znojmáky láká třeba i na dotovaný svoz firemním autobusem za 25 korun.
Město spolupracuje se společností DHL od března. Poskytuje jí, stejně jako dalším firmám, bezplatnou inzerci práce v radničních novinách a na webu www.znojmokolumbus.cz, kde je jednou ze sekcí Znojmo pomáhá lidem bez práce. "Spolupráce se nám daří. Během uplynulých tří let jsme zveřejnili na sedm set pracovních nabídek," sdělil starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD).
Pravidelně se tady tak objevují nabídky práce na Znojemsku i v Rakousku. "Spolupracujeme třeba s místními firmami Tamura, Laufen, Freeport Hatě. A v poslední době i s DHL. A jsme otevřeni každé další společnosti a nabídce práce, kterou rádi zdarma uveřejníme," doplnil starosta.

Poradna Znojmo:  Pokud má někdo zájem o osobní konzultaci, je nutné si předem rezervovat datum na adrese znojmo@vzdelavanivsem.cz nebo telefonicky na 727 969 592. Bližší info na www.vzdelavanivsem.cz.