Cross Border Seminář 2016

1. a 2. června 2016 se naše kariérová poradkyně Martina Neumannová zúčastnila semináře Cross Border v německé Postupimi. Seminář pořádala organizace Euroguidance, která se zaměřuje na realizaci informačních a vzdělávacích aktivit pro poradce a sdílení zkušeností na mezinárodní úrovni.

Tématem letošního setkání bylo cross-kulturní poradenství – integrace menšin a migrantů. Řešily se také otázky, jaký by měla Evropská unie zaujmout postoj k tomuto tématu a jakými cestami efektivně podpořit vzdělání a zapojení migrantů na trh práce. Na semináři se bylo možné zúčastnit rozličných tematických workshopů z různých evropských zemí. Byly představeny úspěšné projekty zaměřené na podporu integrace na trh práce a inovativní přístupy k poradenství v interkulturním kontextu.

Zajímavým tématem byla inovace systémů získávání formálního vzdělání a kvalifikace, které nejsou v současné době schopny efektivně reagovat na stávající situaci, kdy přicházejí lidé, kteří mají užitečné dovedností, ale často jim chybí právě formální uznání kvalifikace. Byly zde představeny projekty zaměřené na rozpoznání kompetencí, využití potenciálu migrantů a podpoření potřebných dovedností pro zapojení na trh práce.

 

Zajímavé odkazy, které zazněly na semináři:

Rozpoznání a využití potenciálů u migrantů a uprchlíků – projekt kompetenčních karet

Online podpora při učení jazyka

Projekt metodiky a případových studií pro pracovníky, kteří podporují dospělé z nízkou kvalifikací

Projekt zlepšující začlenění mladých migrantů prostřednictvím práce s mentory

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace