Buďte s námi v obraze

Důležitost týmové práce učitelů.

Aktuální stav vzdělávacích systémů v Evropě.

Nová evropská agenda pro dovednosti a změny ve financování školství.

Chcete vědět více?

 

 

 

Vybrali jsme pro vás novinky ze světa vzdělávání a práce za poslední měsíc. Naším cílem je váš přehled - buďte s námi v obraze:

 

1) Přehledné zpracování změn ve financování školství vám servíruje 4. číslo Zpravodaje MŠMT, včetně praktických informací o dalších změnách, které se v našem vzdělávacím systému chystají.

2) Přehled základních indikátorů o stavu vzdělávacích systémů 35 zemí včetně České Republiky podává Education at a Glance 2016, vznikající pod taktovkou OECD.

3) Nová evropská agenda pro dovednosti, změny v odborné přípravě studentů na Slovensku, role Cedefopu ve zlepšování vzdělávacích systémů v Evropě – nejen to vám v angličtině představuje magazín Skillset and Match.

4) Co myslíte, je sloveso „kontaktovat“ spisovné? A bylo tomu tak vždy? I na změny v používání jazyka odkazuje aktuální měsíční zpravodaj Národního ústavu pro vzdělávání. Dále ukazuje podobu nového rámcového kurikula ve Finsku, řeší předčasné odchody francouzských žáků ze vzdělávacího systému a důležitost týmové práce učitelů.