Kam po základce? Kariérový poradce pomůže s ujasněním plánů

Ačkoliv se přihlášky na střední školu podávají až do prvního března, jsou při její volbě pro žáky i jejich rodiče důležité již podzimní měsíce. Školy pořádají dny otevřených dveří a veletrhy, kde se zájemci mohou s jejich nabídkou osobně seznámit. Na Veletrhu středních škol v Brně na konci listopadu pomohou s ujasněním plánů i naši kariéroví poradci.

 
 
 
 
 
 
 

Kdo je kariérový poradce?

Kariérový poradce ví, jak to funguje na trhu práce, které profese jsou žádané a co je zapotřebí studovat a umět pro jednotlivá povolání. Nevykládá žádné obecné poučky. Mluví přímo s žáky o tom, co je baví, jakou mají představu o své budoucnosti a co by chtěli dělat. V rozhovoru s ním tak mladí lidé mnohdy sami přijdou na to, co potřebují a jak toho dosáhnout. Na jedné až patnácti schůzkách u nás společně projdou možnosti a ujasní si, jakým směrem se chtějí vydat.

 
 

Konzultace přímo na veletrhu

Na správném výběru střední školy záleží, vždyť jen v Jihomoravském kraji je jich téměř sto třicet. Tak proč se zdarma neporadit s odborníkem přímo na Veletrhu středních škol a dalšího vzdělávání? Na brněnském výstavišti budeme k dispozici pro individuální konzultaci v pavilonu G1 v pátek 25. listopadu od 9 do 18 hodin a v sobotu 26. listopadu od 9 do 17 hodin.

 

 

Jak si vybrat střední školu?

V rámci doprovodného programu na veletrhu návštěvníkům představíme užitečné tipy, jak lépe poznat sám sebe a také různé profese. Kromě toho ukážeme, jak na veletrhu efektivně využít čas při poznávání jednotlivých středních škol.

 

Pátek 25. 11.

Individuální konzultace s kariérovým poradcem na stánku CVV          9–18 hodin

Doprovodný program “Jak si vybrat střední školu?”                             10.00–10.15 hodin

 

 

Sobota 26. 11.

Individuální konzultace s kariérovým poradcem na stánku CVV          9–17 hodin

Doprovodný program “Jak si vybrat střední školu?”                             10.00–10.15 hodin

                                                                                                              13.10–13.25 hodin

 
 

Poradíme osobně i online

I mimo veletrh se na nás mohou zájemci starší 14 let obrátit v rámci bezplatného kariérového poradenství v Brně, Boskovicích, Hodoníně nebo ve Znojmě. K dotazům týkajícím se výběru střední školy, volby povolání nebo možností budoucího uplatnění lze využít i naši online poradnu. V případě náročnějších témat vás pak pozveme na osobní konzultaci.