Kam dál v kariéře? Udělejte první krok za vysněným cílem

Vzpomínáte na to, čím vším jste chtěli být jako malé děti, náctiletí? Komu z vás se podařilo dávný sen proměnit ve skutečnost? Téma profese se chtě nechtě v našem životě objevuje už od mateřské školy. Jak ale vybrat tu správnou? Kdy uvažovat, že je načase brát tyto úvahy zcela vážně? Možná dříve, než si vůbec dokážete představit. Skvělým pomocníkem může být kariérový poradce – odborník, který dobře pracuje s dětmi, dospívajícími i dospělými napříč profesemi či vzděláváním. Je dostupný úplně pro každého.

 

 

Volba povolání

Služby, které pomáhají s profesním nasměrováním, poskytujeme již čtvrtým rokem. Jsme odborníkem v rámci individuálních i skupinových aktivit a prezentujeme se také na veřejných akcích typu veletrhy pracovních příležitostí.

„Můžete nás navštívit na čtyřech pobočkách v Jihomoravském kraji (Brno, Hodonín, Boskovice a Znojmo). Lidem v odlehlých částech regionu se chceme přiblížit pomocí online služeb. Těší nás rostoucí zájem o skupinové programy, například Re:START pro rodiče na/po rodičovské dovolené. Kariérové poradenství chceme podpořit především na základních, středních a vyšších odborných školách,“ popisuje současnou strategii vedoucí centra Hana Rozprýmová. Velký krok dopředu v této oblasti činí právě Jihomoravský kraj. Jako jediný v ČR zajišťuje dostupnost kariérového poradenství v takovém rozsahu.

„Dlouhodobě pracujeme s jednotlivci a jsme navázáni i na další instituce. Spolupracujeme s HR odborníky v oblasti kariéry i se školami. Poskytujeme maximálně až 10 konzultací, zpravidla ale zájemci využijí v průměru dvě až tři,“ upřesnila Martina Milotová, kariérová poradkyně, která má na starosti pobočku v Brně a v Boskovicích.

Buďte připraveni na pohovor

Konzultace probíhají zdarma v diskrétním prostředí. Jen za loňský rok jich naši poradci absolvovali více než 500. „Na pohovor jsem šla s daleko větším sebevědomím. Cítila jsem se příjemně a sebejistě a hlavně jsem věděla, že to je práce, kterou skutečně hledám,“ prozradila Martina, absolventka vysoké školy. Našich služeb využila v době, kdy hledala pracovní uplatnění. Během několika setkání odcházela s jasnou vizí, co chce v životě skutečně dělat. Zjistěte více informací o kariérovém poradenství, nebo se rovnou objednejte na konzultaci ve vašem městě:

 

Martina Milotová

Kariérová poradkyně – Brno, Boskovice

milotova@vzdelavanivsem.cz

+420 702 157 701


Miluše Těthalová

Kariérová poradkyně – Hodonín

hodonin@vzdelavanivsem.cz

+420 702 165 343


Radka Kučerová

Kariérová poradkyně – Znojmo

znojmo@vzdelavanivsem.cz

+420 727 969 592