Cross Border 2017 - cesta za evropskou inspirací

Dvanáct zemí Evropy mělo zastoupení na mezinárodním semináři Cross Border 2017, který proběhl v Bělehradě v Srbsku ve dnech 4. až 5. října 2017. Účastníkům nabídl odborné prezentace i praktické workshopy.

Odborníci v oblasti kariérového poradenství z Česka, Slovenska, Chorvatska, Maďarska, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Slovenska, Slovinska a Srbska – takové bylo složení účastníků letošního mezinárodního setkání s tématem Guidance 4.0: Innovative Practices for New Skills (Poradenství 4.0: Inovativní postupy pro nové dovednosti). Seminář Cross Border každoročně pořádá evropská síť center pro podporu poradenství Euroguidance. Pokaždé se koná na jiném místě.

Mezinárodní seminář kariérových poradců ze škol a institucí nabízí možnost sdílet a diskutovat témata, s nimiž se poradci ve své práci často setkávají. Současně umožňuje navazování nových kontaktů. Inspirací a přínosem je pro účastníky semináře především mezinárodní přesah – zkušenosti z oblasti kariérového poradenství zde letos sdílelo 85 účastníků. Hlavní témata jsou obvykle představena formou prezentací a workshopů.

 

“Na semináři byla skvělá pracovní atmosféra. Poznala jsem milé kolegy z celé Evropy, se kterými chceme zůstat v kontaktu. Také si odvážím mnoho inspirativních technik z workshopů, například na téma webinářů, které využiji ve své další práci. Akce byla výborně zorganizovaná. Děkuji, že jsem mohla být její součástí”, shrnula své dojmy ze semináře kariérová poradkyně Centra vzdělávání všem Martina Milotová.

Na dvoudenní seminář navazoval v pátek 6. října první ročník srbské Národní ceny kariérového poradenství. Velkou podporu má v Srbsku tato událost i na národní úrovni, svou účastí ji podpořili i zástupci tamní vrcholové politiky. Druhý ročník čeká na vyhlášení až za dva roky. Cross Border seminář oproti tomu nabídne příležitost k setkání a odborné diskusi účastníkům  z různých evropských států opět na podzim příštího roku.