Vybíráte školu? Nejste na to sami. Podzimní veletrhy zamířily do jihomoravských měst

 

 

 

 

 

 

 

Jakou vybrat střední školu a kde najít vhodné pracovní uplatnění na Hodonínsku? Svou studijní a pracovní nabídku letos představili na říjnových veletrzích v Kyjově a Veselí nad Moravou místní zaměstnavatelé i odborné střední školy.

Dvakrát proběhl v říjnu Veletrh pracovních příležitostí. Poprvé 4. 10. v Kyjově, o čtrnáct dní později ve Veselí nad Moravou. Na obou dvou veletrzích jsme se prezentovali a předali návštěvníkům užitečné tipy a rady, jak na životopis či pracovní pohovor. Žákům jsme se věnovali na Veletrhu středních škol, který se konal 11. 10. v Kyjově. Uspořádali jsme několik skupinových aktivit v rámci kariérového poradenství, které je pomohly nasměrovat k výběru vhodné střední školy.

Děkujeme za všechna setkání na proběhlých veletrzích na Hodonínsku a vyhlížíme ta nadcházející na Gaudeamu a Veletrhu středních škol v Brně.

Gaudemus

V termínu 31. 10. 3. 11. budou pavilony G1 a G2 brněnského výstaviště patřit Evropskému veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Představí se 303 zastoupených univerzit s více než 10 tisíci studijními obory. Pro pedagogy máme připravených několik přednášek v rámci pedagogického centra na téma „Metody a pomůcky v kariérovém poradenství“ a „Klíčové zdroje pro orientaci v tématech oblasti Člověk a svět práce“. Studenti a návštěvníci veletrhu, kteří zvažují své profesní zaměření, k nám mohou přijít na kariérové poradenství do poradenské zóny.

Veletrh středních škol

Pro všechny pedagogy základních škol budeme v pátek 24. 11. na Veletrhu středních škol v Brně (pavilon G1 brněnského výstaviště). Od 8 do 12 hodin jim zde nabídneme ochutnávku našich aktivit kariérového poradenství na školách.

Přijďte si na veletrhy vybrat školu, poradit se o své profesní dráze, načerpat užitečné informace a také tipy pro kariérové poradenství na školách. Těšíme se na setkání s žáky, studenty, pedagogy i všemi dalšími návštěvníky veletrhů.