Jak se starat o zdravou kariéru?

 

 

 

 

 

 

Ve středu 1. listopadu jsme se na semináři „Jak se starat o zdravou kariéru“ setkali s personalisty, HR odborníky, manažery a zájemci
o téma zdravého pojetí kariéry. Nabídli jsme ochutnávku praktických aktivit zaměřených na kariérní „hygienické minimum“. Hledali jsme odpovědi na otázky ohledně vlastní kariéry – co si pod pojmem „kariéra“ představit, jak o ní přemýšlet, jak nevyhořet, jak poznat, že je čas na změnu či jak ji zrealizovat.

Účastníci si vyzkoušeli hravé aktivity, během kterých prošli spirálou změny, společně vizualizovali (ne)zdravou kariéru a sestavili si vlastní akční plán pidikroků/maxikroků, kterými mohou posunout svou kariéru správným směrem.

Fáze změny

Vyzkoušejte si také jednu z technik, která byla součástí workshopu, ve zjednodušené verzi. Vyberte si nějakou konkrétní změnu, kterou ve svém životě právě procházíte nebo chcete projít. Může to být cokoliv, co je ve vašem životě aktuální - třeba snaha zhubnout, jíst zdravěji, být v práci efektivnější nebo změnit zaměstnání. Pod článkem najdete přiložený dokument popisující jednotlivé fáze změny.

 

​​​​​​Zdroj: PROCHASKA​, James O. a John C. NORCROSS. Psychoterapeutické systémy: průřez teoriemi. Praha: Grada, 1999. ISBN 80-7169-766-4
 

Posunuli jste se tam, kam jste chtěli? Pomohlo vám pojmenování a připomínání konkrétních kroků? Nevzdávejte se, ať už se vám podaří změnu provést či ne. S každým dalším pokusem máte totiž o něco větší šanci, že příště už se změna podaří.

Děkujeme všem účastníkům za listopadové setkání a budeme se těšit na viděnou na některé z našich dalších aktivit v HR oblasti. Chcete být včas informováni o všem, co pro vás chystáme? Zůstaňme v kontaktu prostřednictvím našeho měsíčního newsletteru.

 

Co na seminář říkali účastníci?

Líbilo se mi pojetí kariéry ze široka, protože kariéra pro mě není odtržená od zbylého života.

Přínosem pro mě byly zkušenosti lektorů a pohled na kariéru od ostatních účastníků.

Největším přínosem semináře je pro mě nový způsob hledání řešení podstaty nespokojenosti.

Příjemná atmosféra, vzájemná spolupráce, otevřenost přednášejících, hravost.