Léto v plném proudu - ideální čas na konzultace

 

 

 

 

 

 

“Od letní jízdy nás neodradila ani nepřízeň počasí. K našemu stánku přicházeli kolemjdoucí, které zaujal náš banner či letáčky. Možnost konzultace podpořil i Český rozhlas Brno, informace o naší jízdě zněla éterem. Několika lidem jsme poskytli kontakt na pobočku v Boskovicích a také stručné informace, jak funguje naše kariérové poradenství,” popsala stručně podobu setkání v jednotlivých zastávkách lektorka a kariérová poradkyně Pavla Frňková. V Lysicích proběhla i plnohodnotná hodinová konzultace kariérového poradenství. Zájemci o poradenství, kteří chtěli řešit svá témata ve větším soukromí, si dohodli individuální konzultace na boskovické pobočce.

Letní jízda zastavila i v mateřských centrech

V Lysicích, Letovicích a Boskovicích paralelně pracovníci Centra vzdělávání všem s programy zavítali i do mateřských center. Věnovány byly především tématům, která rodiče řeší při svém návratu na trh práce.

“V rámci letní jízdy se nám potvrdily zkušenosti z boskovické pobočky, tj. že témata kariérového poradenství na Boskovicku se liší od témat, se kterými za námi přichází klienti v Brně.  Například ženy v mateřských centrech nepřemýšlely nad tím, co by ideálně chtěly dělat, ale jak sehnat práci v místě, kde se většina pracovních míst získá přes známosti,” nastínila témata rodičů kariérová poradkyně Kateřina Geislerová.

Specifika jednotlivých regionů vyžadují od našich poradců schopnost pohotově a kreativně reagovat na rozdílné potřeby klientů. Zároveň mohou poradci své rozdílné zkušeností z regionů sdílet na pravidelných intervizích a supervizích, čímž se navzájem inspirují a získávají komplexní přehled o situaci na trhu práce v celém Jihomoravském kraji.

“Uvažujeme nad tím, že bychom se příští rok zúčastnili i nějakého festivalu,” doplnil třetí z týmu letní jízdy po Boskovicku, poradce v oblasti dalšího vzdělávání Václav Vydra, své kolegyně.

Na kterém festivalu v Jihomoravském kraji byste se s námi rádi potkali? Máte zájem o konzultaci, chcete si zažít nanečisto výběrové řízení nebo plánujete v životě změnu? Sledujte nás na FB nebo se přihlaste k odběru newsletteru. Rádi se s vámi setkáme.