Podzim ve znamení veletrhů práce a vzdělávání

Závěr letošního roku přináší výběr zajímavých veletrhů, kde je možné se setkat s nabídkou jihomoravských škol, zaměstnavatelů a také se službami Centra vzdělávání všem (CVV). Na různých místech jižní Moravy pod záštitou Okresní hospodářské komory Hodonín, Jihomoravského kraje, města Brna nebo s organizační podporou jihomoravských škol bude z čeho vybírat.

 

 

Tradiční veletrhy i v malých městech

Podzimní maraton veletrhů práce a vzdělávání, které se zaměřují především na středoškolskou mládež, odstartuje veletrh práce Job day v Kyjově ve středu 10. října. Job Day zve veřejnost také do Hodonína, a to 7. listopadu. října. O týden později, v úterý 13. listopadu, se akce Okresní hospodářské komory Hodonín zopakuje. Tentokrát zamíří do Veselí nad Moravou. Každé město přinese jinak zajímavou nabídku především budoucích zaměstnavatelů. Centrum vzdělávání všem v rámci těchto akcí otevře poradenskou zónu.

V Brně letos tradiční Veletrh středních škol jako Festival vzdělávání

Oblíbené studentské město jižní Moravy, Brno, přichází i letos na podzim s pestrou paletou inspirace na poli vzdělávání. Na ty, kteří řeší výběr vhodného studia především po maturitě, se zaměřuje Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Otevřen veřejnosti bude v areálu brněnského výstaviště 23. až 26. října. I tady se představí Centrum vzdělávání všem s nabídkou dalšího vzdělávání a poradenskou zónou pro studenty. Festival vzdělávání s podtitulem XXIV. Veletrh středních škol zaplní výstaviště koncem listopadu, v termínu 22. až 24. listopadu. Jeho organizátory jsou Jihomoravský kraj ve spolupráci s městem Brnem. Těšit se můžete například na poradenskou zónu pro rodiče a žáky, inspirovanou zahraničními veletrhy. Její přípravu mají v gesci kariéroví poradci Centra vzdělávání všem. Speciálně pro tyto dny mají organizátoři v plánu vytvořit i Centrum pro pedagogy, jehož bude CVV po všechny dny součástí.