RE:Start – příležitost pro každou mámu

Jste máma. Váš život se dělí na dobu před mateřskou a po ní. Spousta se toho změnila. Promýšlíte návrat do zaměstnání a jak, co nejlépe, nastavit pracovní povinnosti. Jak zkombinovat péči o dítě a práci. Možné nevíte, kde přesně začít, hledáte rady u svých kamarádek, manžela, čerpáte ze zkušeností z minulosti, dobré rady přichází z okolí, od partnera. Už jste se ale zamyslela nad tím, že to jde i jinak?

 

RE:Start je rozvojový program pro maminky, které se po mateřské plánují vracet do zaměstnání.

Pod tímto názvem se uskutečnilo pět setkání. Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu, z.s.p.o. (JCMM) prostřednictvím služby Centra vzdělávání všem (CVV) zrealizovalo setkávání ve spolupráci s Mateřským centrem Boskovice.

 „Přišlo mi zajímavé, že každá z žen byla jiná, jiné vzdělávání, pracovala v jiné oblasti a všechny měly něco společného. Možná nejistota po mateřské, jak si říct o to svoje, ať už pracovně nebo finančně. Možná proto, že jedním z témat, které se prolínalo každým setkáním bylo, jak si vybudovat zpět sebedůvěru,“ popsala Pavla Frňková, lektorka a kariérová poradkyně CVV.

Maminky zdarma.

Maminky se do RE:Startu mohly zapojit bezplatně. Zajištěno bylo hlídání dětí v tamním mateřském centru. Ocenily například možnost vyzkoušet si pohovor nebo cvičné výběrové řízení, s lektorkami probraly své životopisy a společně, formou aktivit, přemýšlely nad činnostmi, které jako mámy po mateřské dovolené mohou uvádět, aby čas, strávený péčí o děti, nebyl jen prázdným místem v životopise.

„Přátelská a otevřená atmosféra, nad očekávání dobrá, vstřícné lektorky, našla jsem odpovědi ohledně dalšího hledání zaměstnání. Nejužitečnější pro mě byla pomoc při zpracování životopisu a motivačního dopisu,“ nabídla zpětnou vazbu jedna z účastnic.

„Dozvěděla jsem se spoustu užitečných informací, které využiji v praxi. Oceňuji dobře zpracovaný formát a profesionální organizaci,“ doplnila jiná maminka.

„Důležitá byla možnost sdílet. Každá žena má jiné zkušenosti, právě proto je setkávání obohatilo,“ dodala Frňková s tím, že se objevila témata hledání silných stránek, mapování hodnot a nechyběly ani individuální konzultace.

„Skupiny jsme poprvé vytvořili v roce 2015 na základě toho, že naše služby často vyhledávají ženy po rodičovské dovolené. Jde o stálou nabídku CVV,“ vysvětlila vedoucí sekce kariérového poradenství Martina Milotová.

Zaujal vás rozvojový program RE:Start? Oceníte ve své organizaci setkávání s profesionálním personalistou nebo lektorem? Přijedeme na vámi. Spojte se s námi a připravíme vám program na míru.

Kontakt: poradna@vzdelavanivsem.cz


Témata setkání: