Výběr školy – přehledně, na jednom místě

S podporou Jihomoravského kraji vzniká nový portál, na kterém najdete veškeré dostupné informace související s výběrem školy. Cílem webového portálu „Vyberskoly.cz“ je pro letošní rok vytvořit základ, na kterém budeme další roky stavět.

 

 

 

Web je on-line podporou především pro žáky a jejich rodiče. Cílem bylo vytvořit místo důvěryhodné pro rodiče, dostatečně neformální pro žáky, uživatelsky přívětivé pro všechny, kteří mají stále v ruce mobilní telefon.

Web se skládá z 5 základních částí. Chronologicky na sebe navazují. Homepage informuje obecně o Festivalu vzdělávání, největší jihomoravské události zaměřené na představení středních škol, dříve vyhledávané pod názvem Veletrh středních škol.

Sekce "O Festivalu" podává praktické informace vystavovatelům a zároveň informace veřejnosti o vystavovatelích, tedy o jednotlivých školách a události samotné.

V části "Přehled škol" je uvedena kompletní databáze středních škol a oborů, které lze vyhledávat:

 

 

Sekce "Poradenství" okrajově naťukává možnosti a cesty, jak by měl žák postupovat při rozhodování o škole.  Nejpřínosnější částí jsou "Praktické informace". Krok za krokem žáka provází potřebnými náležitostmi, které bude muset spolu s rodiči vykonat před nástupem na SŠ:

 

 

Web bude online podporou především pro žáky a jejich rodiče. Nevíte si rady s výběrem školy, vyzkoušejte kariérové poradenství. Využijte možnosti bezplatných konzultací v Brně, Boskovicích, Znojmě nebo Hodoníně.


Odkazy pro rodiče a žáky se speciálně vzdělávacími potřebami:

Další užitečné odkazy: