Medailon kariérového poradce – Viktor

Viktor Kulhavý

Ve svém pracovním životě se pohybuje v různých prostředích: od neziskových organizací, přes dlouholeté působení v akademické sféře, až po současnou etapu v komerčním prostředí. Kariérové poradenství s ním vždy bylo jako další oblast, které se věnoval, vedle svého hlavního zaměstnání. Vystudoval ekonomii a psychologii, je skautem a tátou dvou dětí.

 

Co tě baví na práci kariérového poradce/poradkyně?

Baví mě rozmanitost klientských příběhů a společné hledání odpovědí na otázky, se kterými klient do poradenství přichází. Mám možnost zúročit zkušenosti ze různých pracovních rolí, v nichž jsem působil (psycholog, personalista, lektor/výzkumník). A vždy jsem tíhnul k práci, kde mohu lidi podporovat na jejich cestě, což pro mne profese kariérového poradce zcela naplňuje.

Jak se ti daří konzultovat v on-line prostoru?

Musím říct, že online prostor se stal mým druhým domovem a celkem rychle jsem se v něm zorientoval i díky svému pozitivnímu vztahu k technologiím. Rád také přemýšlím nad tím, jak pracovní postupy kariérového poradenství překlopit do online prostoru a udělat tak klientský prožitek z konzultace bohatší.

Jak se profesně rozvíjíš?

Pracuji zároveň jako personalista, což považuju z pohledu práce kariérové poradce za zajímavou rozvojovou oblast – jsem součástí firemního prostředí, vím, jak business funguje a co řeší, umím se na klientská témata podívat očima zaměstnavatele a neustále se snažím vstřebávat impulzy, které firemní prostředí přináší.

Co tě v životě těší, baví? Čemu se věnuješ ve volném čase?

Mám to hodně spojené s rodinnými aktivitami – často jezdíme na venkov na chalupu, chodíme do přírody, hraju si s dětmi. Rád čtu knihy (seberozvojové a současnou beletrii) a baví mě nové technologie – jsem tak trochu fanda a geek, což jde někdy proti touze trávit hodně času mimo klávesnici počítače :-)

Který film, knížka písnička ti udělá vždycky radost?

Často podle nálady – je hudba nebo kniha, po které sáhnu, když mám zamyšlenou náladu nebo chci nad něčím hloubat a jinak to je, když si chci odpočinout a vypnout hlavu. V poslední době jsem objevil skupinu The Levellers, což je muzika, která na mě dokáže přenést pozitivní energii. 

Máte zájem o kariérovou konzultaci? Kontaktujte nás!