Medailon kariérového poradce – Miluše

Miluše Těthalová

Jsem žena, manželka, matka, dcera, sestra, kamarádka...A co se týká mých profesních zkušeností –kariérovému poradenství se věnuji více než 6 let. Jsem zapojená do projektu KaPoDaV, ve kterém metodicky rozvíjíme a inspirujeme učitele SŠ a ZŠ v našem regionu. Externě přednáším a koučuji na vysokých školách. Spolupracuji také s firmami v oblasti leadershipu, koučování a pracovní diagnostiky. V současné době dokončuji pětiletý psychoterapeutický výcvik systemické terapie.

Co tě baví na práci kariérového poradce/poradkyně?

Rozmanitost, jinakost a kreativita. Moje práce mi dává smysl, a to je pro mě alfa a omega každé práce. Fascinuje mě barvitost příběhů mých klientů. Baví mě objevovat jejich potenciál a skryté možnosti. Každý je zodpovědný za svůj život. Je jen na nás samotných, jaký život se rozhodneme žít. Odpovědi na otázky, které řešíme ať už v oblasti práce, cílů, ale i vztahů, najdeme jen a jen v sobě.

Jak se ti daří konzultovat v on-line prostoru?

On-line konzultacím jsem se nikdy nebránila, naopak, vždycky jsem byla nakloněná těmto způsobům práce. Doba je náročná, obrovský důraz je kladen na efektivitu a on-line nástroje nám rozhodně šetří čas. Daří se mi konzultovat s klienty přes GoogleMeet a za mě je to plnohodnotný nástroj. Určité limity bych viděla při psychoterapii, jelikož nemáte možnost navnímat klientovu neverbální komunikaci. U kariérového poradenství tento aspekt není až tak klíčový, i když je také nepochybně důležitý.

Jak se profesně rozvíjíš?

Dokončuji pětiletý psychoterapeutický výcvik, který mi hodně pomáhá v mé profesní, ale i v sebezkušenostní rovině. Práce na sobě mě opravdu baví. Už teď přemýšlím, jakou další výzvu si dám ve svém profesním rozvoji. Pomáhají mě intervize a supervize s mými úžasnými kolegy. Moc si vážím naší společné práce, jsme opravdu skvělý tým. Teď například s kolegy nacvičujeme on-line chat, abychom nasbírali co nejvíce zkušeností, než začneme tímto způsobem pracovat s klienty.

Co tě v životě těší, baví? Čemu se věnuješ ve volném čase?

Těší mě čas strávený s mými blízkými, s rodinou a přáteli. Když spolu sdílíme zážitky, pocity, povídáme si a smějeme se…. To je nejvíc! Když mám čas, jsem ráda někde v přírodě, ta mě hodně nabíjí. Ráda vařím, peču a v poslední době mám ráda práci na zahradě, hlavně teď na jaře a v létě, když všechno rozkvétá. V zahradnictví utratím víc peněz než v obchodě s oblečením.

Který film, knížka písnička ti udělá vždycky radost?

To je hodně podle momentální nálady. Ze zahraničních spisovatelů mám ráda Roberta Fulgumu, Ericha Segala, Johna Irvinga, Paula Coelho a Gabriela Márqueze. Z našich autorů je to Valja Stýblová, Naďa Horáková a Patrik Hartl. Když jsem bydlela ve Veselí nad Moravou, pravidelně jsem chodila do kina na Artové čtvrtky. Měla jsem období, kdy jsem měla ráda filmy Pedra Almodóvara. Teď moc televizi nesleduji a do kina se moc často nedostanu. Spíš sáhnu po nějaké knížce. Naposled jsem v TV s chutí shlédla už poněkolikáté film Nedotknutelní, ten je opravdu jeden z mých TOP. Nedávno opakovali na ČT2 český film “Skalpel, prosím”, tak ten jsem si nemohla nechat ujít. Hudbu poslouchám vyloženě podle nálady a toho, co právě dělám. Mám ráda temperamentní skladby a někdy ujíždím na melancholických melodiích.


Máte zájme o kariérové poradenství? Kontaktujte nás!