Výběr střední školy? Na jižní Moravě to řeší VyberSkoly.cz/Online

Výběr střední školy? Na jižní Moravě to řeší VyberSkoly.cz/Online

Rozhodování o budoucí kariéře je pro žáky nejen posledních ročníků základních škol letos složitější než obvykle. Nemohou se totiž volně setkávat mezi sebou, ani se svými pedagogy a kariérními poradci. Většina dnů otevřených dveří na středních školách musela být zrušena nebo přesunuta na později. Přitom termíny pro podávání přihlášek se změnit nemohou. Jihomoravský kraj se proto jako zřizovatel většiny středních škol rozhodl žákům a jejich rodičům situaci usnadnit a vyvinul webovou aplikaci, která jim pomáhá tu správnou školu najít, nebo s ní komunikovat.

Již začátkem září bylo jasné, že tradiční velký Festival vzdělávání na brněnském výstavišti, který každoročně navštíví více než 10 000 dětí a rodičů z celého kraje, nebude možné uskutečnit. Organizační tým festivalu proto nasměroval veškeré úsilí do vytvoření online verze celé akce formou webové aplikace, kterou v půli listopadu 2020 na adrese www.vyberskoly.cz/online spustil. Aplikace je funkční i v prohlížečích mobilních telefonů.

„Na webu www.vyberskoly.cz/online si mohou žáci obory a školy nejenom vybrat, ale také přehledně porovnat, projít si kompletní informace o daných subjektech nebo doporučení přímo od samotných žáků,” přibližuje projekt Hynek Nespěšný, vedoucí odboru školství Krajského úřadu JMK.

Ve zkratce na webu najdete:

 

„Žáci základních škol a jejich rodiče se na konci listopadu na Festivalu vzdělávání setkávají, aby se zorientovali v pestré nabídce středního vzdělávání. Akce byla vždy skvělou příležitostí, při které JCMM organizovalo poradenskou zónu a zajistilo tím konzultace pro stovky žáků a jejich rodiče. Tentokrát se setkáváme plně v online podobě. Novinkou v letošním roce je, že veškeré aktivity spojené s poradenstvím běží pomocí moderních online nástrojů. Setkávání  s učiteli a poradci takto nahrazujeme pro stovky žáků z Jihomoravského kraje, kterým jsme k dispozici v průběhu celého roku,” popisuje Miloš Šifalda, ředitel organizace JCMM, z. s. p. o., která v rámci Jihomoravského kraje poskytuje kariérové poradenství veřejnosti.

Rozhodnout se o dalším profesním směřování je pro žáky posledních ročníků opravdu velký krok. Prosím, pomozte všem žákům základních škol a jejich rodičům a doporučte aplikaci VyberSkoly.cz/Online.

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat