Jihomoravské novinky: Pomoc s kariérou nabídne Centrum vzdělávání všem v Hodoníně

Jihomoravské novinky, 26.únor 2014 - Od 1. března 2014 budou mít obyvatelé Hodonína a přilehlých obcí jižní Moravy k dispozici novou službu kariérního poradenství. Svou pobočku otevře na Kasárenské 4 v Hodoníně Centrum vzdělávání všem. Jeho služby přitom využívají Jihomoravané již rok v Brněz

Nyní se možnost pomoci s rozvojem kariéry a zorientovat se na trhu celoživotního vzdělávání dostane i do regionu, který se potýká s druhou nejvyšší nezaměstnaností v Jihomoravském kraji. Jihomoravské novinky informovala Mgr. Denisa Kapitančiková, tisková mluvčí Jihomoravského kraje.

"Každá životní krize je šancí k osobnímu rozvoji a posunu dál. Klientům proto pomáhám najít sílu a zdroje k tomu, aby tomu tak skutečně bylo i v jejich životě," říká odborná poradkyně Iveta Fárová, která se bude v Hodoníně lidem hledajícím cestu k lepšímu uplatnění nebo změně profesní dráhy věnovat.

Služby Centra jsou pro všechny zájemce zdarma. Termín konzultace si zájemce dohodne s kariérní poradkyní předem telefonicky nebo e-mailem. Kromě poradenství přímo na místě mohou lidé kdykoliv bezplatně využívat také přehlednou internetovou databázi www.vzdelavanivsem.cz nabízející aktuálně více než 1700 kurzů v kraji.

Služba je určena jak pro nezaměstnané, tak pro pracující hledající rekvalifikaci. Pomoc zde naleznou ale i studenti potřebující praxi. Kariérní poradenství a zprostředkování stáží je tak zaměřeno také na mladé lidi ve věku 20 - 24 let, kteří jsou na Hodonínsku momentálně z hlediska nezaměstnanosti nejrizikovější skupinou.

"Prostřednictvím Centra vzdělávání všem si klademe za cíl efektivně propojovat školy a zaměstnavatele v Jihomoravském kraji, zlepšovat jejich spolupráci a pracovat na sladění profesní přípravy mládeže s potřebami trhu práce, což povede ke zvýšení konkurenceschopnosti a zaměstnanosti," říká náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Václav Božek.