Hodonínský deník: Poradí s kariérou. Po Brně i v hodonínských kasárnách

Hodonínský deník, 26. února 2014 - Už v sobotu prvního března budou mít obyvatelé Hodonína a přilehlých obcí nově k dispozici službu kariérního poradenství. Pobočku v Kasárenské ulici číslo 4 totiž otevře Centrum vzdělávání všem.
Jeho služeb využívají už rok lidé v Brně. "Nyní se možnost pomoci s rozvojem kariéry a zorientovat se na trhu s celoživotním vzděláváním dostane i do regionu, který se potýká s druhou nejvyšší nezaměstnaností v kraji," informovala mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje Denisa Kapitančiková.
Služby střediska budou pro všechny zájemce zdarma. "Každá životní krize je šancí k osobnímu rozvoji a posunu dál. Klientům proto pomáhám najít sílu a zdroje, aby tomu tak skutečně bylo i v jejich životě," říká odborná poradkyně Iveta Fárová, která se bude v Hodoníně lidem hledajícím cestu k lepšímu uplatnění nebo změně profesní dráhy věnovat. Novinka je určená jak pro nezaměstnané, tak pro pracující hledající rekvalifikaci. Navíc zde mají nalézt pomoc také studenti potřebující praxi.