idobryden.cz: Studenti mají šanci získat praxi a nezaměstnaní práci

VESELSKO, 3. března 2014 -  Studenti bez praxe, nezaměstnaní nebo pracující, kteří hledají rekvalifikaci. Ti všichni mohou od března využívat bezplatné služby kariérního poradenství v rámci Centra vzdělávání všem. Pobočka brněnského pracoviště je otevřena všem obyvatelům okresu v hodonínské Kasárenské ulici. Centrum vzdělávání všem tady nevzniklo náhodou, region se stále potýká s druhou nejvyšší nezaměstnaností v Jihomoravském kraji.
"Každá životní krize je šancí k osobnímu rozvoji a posunu dál. Klientům proto pomáháme najít sílu a zdroje k tomu, aby tomu tak skutečně bylo i v jejich životě," říká poradkyně Iveta Fárová, která se bude lidem hledajícím cestu k lepšímu uplatnění nebo změně profesní dráhy věnovat.
Kariérní poradenství a zprostředkování stáží zacílilo také na mladé lidi ve věku 20-24 let, kteří jsou v regionu z hlediska nezaměstnanosti nejrizikovější skupinou.
Termín konzultace si zájemce dohodne s kariérní poradkyní předem telefonicky nebo e-mailem.
Kromě poradenství přímo na místě mohou lidé kdykoliv bezplatně využívat také přehlednou internetovou databázi www.vzdelavanivsem.cz, která aktuálně nabízí přes 1 700 kurzů v celém kraji.