Učni se utkají o titul Mistra ČR na Mezinárodním stavebním veletrhu

Soutěže proběhnou ve středu 23. a čtvrtek 24. dubna od 10 do 17 hodin na volné ploše před pavilonem G1. Školní družstva, která do finále Mistrovství ČR postoupila ze zemských soutěží, se utkají v soutěžích odborných dovedností. Kominíci tak například na výstavišti budou stavět keramický komín, tesaři dostanou za úkol sestrojit maketu krovu. Porota učně prověří také v teoretických znalostních testech.  

 

Soutěžní disciplíny:

 

Vítěze jednotlivých kategorií porota vyhlásí v pátek 25. dubna v 9 hodin na Střední škole stavebních řemesel v Brně-Bosonohách. Kromě vítězných družstev porota vybere za jednotlivé obory také laureáty nominované na cenu České ručičky, jejíž vyhlášení proběhne 18. 6. 2014 v rotundě pavilonu A na brněnském výstavišti. „Jde o jednu z největších a nejviditelnějších akcí na podporu učňovského školství,“ říká Ing. Jiří Hypr, ředitel z pořádající Střední školy stavebních řemesel v Brně-Bosonohách. 

 

Před pavilonem G1 bude ve čtvrtek 24. dubna připravena také akce pro žáky středních odborných škol. Centrum vzdělávání všem je provede programem Sestavte si kariéru. Program začíná v 11 a ve 13 hodin a středoškolákům umožní nanečisto si vystavět kariéru z jednotlivých dílků nezbytných pro úspěšné uplatnění na pracovním trhu. Zájemci se dozví správný postup při hledání zaměstnání, začínající výběrem oboru, ve kterém chtějí pracovat a zjištěním klíčových dovedností nezbytných pro daný obor. Žáci získají informace o tom, jak správně sepsat životopis, žádost o práci i jak se chovat při pohovoru. V neposlední řadě budou součástí kariérního poradenství i informace o zprostředkování stáží. Tuto zkušenost mohou žáci rovnou uplatnit při navázání kontaktu se zástupci českých i zahraničních firem na jednotlivých stáncích Stavebního veletrhu.