Kam do práce po mateřské/rodičovské?

 

 

 

 

 

 

Zvažujete návrat do zaměstnání po mateřské/rodičovské dovolené nebo v jejím průběhu? Ženy nejen v tomto období často poptávají tyto profesní kvalifikace:
 

 

Proč jsou tak žádané?

Tyto profese spojuje péče a starost o druhé. U kurzů nejsou náročné vstupní požadavky. Většinou stačí mít ukončené základní vzdělání, prokázat zdravotní způsobilost a trestní bezúhonnostKde v Jihomoravském kraji absolvovat vhodný kvalifikační kurz? Sepsali jsme pro vás vše důležité na jednom místě. Rozkliněte si jednotlivé odkazy výše, a zjistěte bližší informace k těmto žádaným profesím.

Zvažujete šanci na uplatnění po absolvování některé z těchto kvalifikací? Situace na trhu práce se neustále mění. Navíc záleží na dalších okolnostech - lokalitě, individuálních schopnostech a dovednostech každého absolventa kurzu, předchozích pracovních zkušenostech a dosaženém vzdělání. Doporučujeme podívat se na pracovní portály, jaká je nabídka/poptávka po požadované profesi ve vašem okolí, a podle toho zvážit své šance na uplatnění.

Užitečné tipy, které pomohou s nalezením práce, jsme pro vás sepsali na webu již dříve v článku Jak najít práci po mateřské/rodičovské dovolené.